Evini Kendi Yaptıracaklar için HalkBank'tan Konut Tamamlama Kredisi

Evini kendi yaptırmak isteyenler için Halkbank'tan düşük faiz oranları ile konut tamamlama kredisi. Peki bankanın konut tamamlama kredisi şartları ve faiz oranları neler?

Evini Kendi Yaptıracaklar için HalkBank'tan Konut Tamamlama Kredisi

HalkBank kendi konutunu yapmak ya da yaptırmak isteyen veya konutunu tamamlarken maddi sorun yaşayan tüketicilerin ihtiyaçlarını konut tamamlama kredisi ile karşılıyor. Halkbank söz konusu kredisi için 10 yıl vadeye dek yüzde 1.21 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

ŞARTLAR

Konut edinme ihtiyacı için kendi adına kayıtlı arsası üzerine veya natamam konutunun tamamlamasına yönelik inşaat yapan/yaptıran kisilerin inşaatlarının finansmanına yönelik olarak, belirli vade ve koşullarda geri ödenmek üzere gerçek kişilere kullandırılan krediler olup, kredi kullanacak müşterinin is konusunun gayrimenkul inşaatı ve ticareti dışında olması zorunlu tutuluyor. Ayrıca kredi ürünü otorize bir kredi olup, inşaat seviyesinin asgari %70 olması koşuluyla, konutun mevcut tamamlanma seviyesindeki ekspertiz değerinin yüzde 80’i ile sınırlı olarak kullandırılıyor. Kredinin azami olarak 10 yıla dek kullandırılıyor.

KREDİ HESAPLAMA

HalkBank’tan söz konusu kredi ürünü için 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vadeli aylık taksit tutarları yaklaşık 1.600 lira oluyor. Kredinin masraflar hariç toplam geri ödeme tutarı ise 190 bin liraya karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 07:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur
Ugur - 5 ay Önce

Faiz masraf astarı yüzünü geçiyor