banner53

Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Vermeye Başladı!

Ne zaman konut kredisi kullandırmaya başlayacağı merakla beklenen Emlak Katılım Bankası dün itibariyle konut finansmanı paketini duyurarak kredi kullandırımına başladı.

Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Vermeye Başladı!

Kredipazari'nda yer alan habere göre, 2019 Şubat ayında faaliyet hayatına yeniden başlayan Emlak Katılım Bankası’nın konut piyasasına düşük faiz oranları ile konut kredisi sağlaması bekleniyordu. Banka bugün konut finansmanı paketini açıkladı. Bankanın finansman kar payı oranları belli oldu.

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında konut değerinin yüzde 80’ie kadar finansman sağlıyor. Banka şu an için azami olarak 5 yıl vadeye kadar konut finansmanı sunuyor. Ayrıca finansman kapsamında müşteri Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf tutuluyor.

KAR PAYI ORANLARI

Emlak Katılım Bankası aylardır beklenen kar payı oranlarını 5 yıla kadar yüzde 1.35 olarak duyurdu. Bankanın piyasaya düşük faiz oranları sunması beklenirken oranları birçok özel bankanın ve kamu bankalarının üzerinde yer aldı.

KREDİ HESAPLAMA

Emlak Katılım Bankası’ndan 100 bin lira konut finansmanı için 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde finansmanın aylık taksitleri yaklaşık 2.500 lira oluyor. Finansmanın toplam geri ödemesi de 146 bin lira karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER