banner53

Ekim Ayının İlk Faiz İndirimi Haberi Yapı Kredi'den

Ekim ayının da ilk konut kredisi faiz indirim haberi Yapı Kredi Bankası'ndan geldi. Banka konut kredisi faizlerini yüzde 1,17'ye düşürdü.

Ekim Ayının İlk Faiz İndirimi Haberi Yapı Kredi'den

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Banka en son 10 Eylül’de faiz oranlarında indirim uygulamıştı. Yapı Kredi yüzde 1.29 olarak uygulamakta olduğu konut kredisi faizlerini 9 puan düşürerek yüzde 1.17 olarak uygulamaya başladı. Banka 10 yıla kadar tüm vadeler için yüzde 1.17 faiz oranı sunuyor.

KREDİ ŞARTLARI

Bankanın konut kredisi kampanyasından yararlanabilmek için Hayat Sigortası, BES ve Vadeli Mevduat opsiyonel ürünlerinden en az biri ve zorunlu çapraz ürünlerin alınması gerekiyor. Bankanın zorunlu uyguladığı çapraz ürünler; Yapı Kredi Banka Kartı,Bireysel İnternet Bankacılığı & Mobil Bankacılık Üyeliği, Kredi Kartı, 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı, Esnek Hesabı şeklinde yer alıyor.

KREDİ HESAPLAMA

Yapı Kredi Bankası’ndan güncel faiz oranları ile 100 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 5 yıl vade için aylık taksitleri yaklaşık 2.300 lira oluyor. Krediye vade sonunda yapılan toplam geri ödeme de 139 bin liraya karşılık geliyor.

MASRAFLAR

Yapı Kredi konut kredisine ek olarak 750 ile 2000 lira arasında ekspertiz ücreti, 185 lira ipotek tesis ücreti ve 150 bin lira konut kredisi için 750 lira kredi tahsisi ücreti talep ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER