Düşük Faizli Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kamu bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyası büyük ilgi gördü. Birinci el/sıfır konut alımlarında, 0,64 faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak. İkinci el içinse 10 yıla kadar 0,79 oranlı kredi imkanı sağlanıyor.

Düşük Faizli Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bu "tarihi" imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup 3 büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin lira, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin liraya kadar kredi kullandırılabilecek.
180 ay vade ile 2 yıl geri ödemesiz, düşük faizli konut kredisi kampanyası

0.64 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

-- Kredi başvurusu yapacak bireyin minimum 18 yaşında olması gerekmektedir.

-- Kredi skorunun minimum orta derecede olması ve aktif olarak bankalarla alakalı adli bir dosyanın olmaması gerekmektedir.

-- Kredi tutarının yüzde 10'u kadar peşinat ödenmesi gerekmektedir.Kredi çekilecek konutun sıfır olması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

-- 0.64 faizli konut kredisi veren kamu bankalarından herhangi birisinin (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) internet sitelerinden veya mobil şubelerinden ön başvuru yapabilirsiniz.

-- Yapılacak değerlendirmeye göre gerekli olan belgeleri teslim etmek için banka şubelerine çağrılacaksınız.

-- Ön başvuru yapmadan aşağıda liste şeklinde verdiğimiz belgeleri hazırlayarak en yakın banka şubelerine gidip kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

-- Üzerinde TC Kimlik numarasının bulunduğu Belge ( Kimlik veya ehliyet)

KREDİ MİKTARLARI SINIRLANDIRILDI!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşlara verilecek olan konut kredilerine azami miktar sınırlandırılması getirildi.

Daha çok vatandaşın bu kredilerden yararlanabilmesi için getirilen bu sınırlandırma ile Ankara, İstanbul ve İzmir'deki konutlar için azami 750 bin lira, dşiğer şehirlerdeki konutlar için ise azami 500 bin lira kredi kullandırılabilecek.

Bunun üzerinde konut kredisinin tahsisi yapılmayacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamaya göre çok cazip imkanları olan konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini bu bankaların tüm şubelerinden gerçekleştirebilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER