3 Banka Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı!

Ocak ayı sonunda 3 banka daha konut kredisi faiz indirimi gerçekleştirdi. İşte o bankalar...

3 Banka Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı!

Bankaların kredi faiz oranlarındaki indirimler yaklaşık altı aydır hız kesmeden devam ediyor. Merkez Bankası’nın Ocak ayında da faiz indirimine devam etmesi ile düşünü sürdürmeye devam eden faiz oranları son yılların en düşük seviyesine geriledi.

Yeni yılda belirgin olarak hissedilen toparlanma ve ekonomiye olan güvenin artması ile paralel olarak ilerleyen tüketimdeki yükseliş konut konut kredisi faizlerinin de düşmesi ile konut satışlarına net olarak yansıdı.

Ekonomi ve enflasyondaki olumlu hava reel faizlerinde düşmesine neden olarak ticari ve bireysel kredi türlerinin tamamında faizlerin inmesini sağladı. Bireysel kredi türlerinin tamamında faiz oranları yüzde 1’in altına indi. Taşıt kredisinde en düşük faiz yüzde 0.49’a, İhtiyaç kredisinde yüzde 0.89’a ve konut kredisinde sıfır konutlar için yüzde 0.79’a, ikinci el konutlar için yüzde 0.89’a kadar geriledi.

En uygun faiz oranı üzerinden 150 bin lira tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 3.150 lira oluyor. Vad sonunda gerçekleştirilen toplam geri ödeme ise 189 bin liraya karşılık geliyor.

İNDİRİM YAPAN 3 BANKA

ICBC, yüzde 2 seviyesinde yer alan tabela faiz oranlarında değişiklik uygulamazken kampanyalı yeni evim konut kredisi oranları için yüzde 1.01 uyguluyor.

DenizBank tabela faiz oranları için yüzde 1.39 faiz oranı uygularken kampanyalı ürünü dahilinde aylık yüzde 1.09 faizle kredi sunuyor.

QNB Finansbank aylık yüzde 1.04 faiz oranı ile 120 ay vadeye kadar kredi kullandırıyor.

YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc