banner53

2 Bin Lira Taksitle Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Çekilir?

Konut satışları faizlerin düşmesiyle birlikte arttı. Özellikle ipotekli konut satışları rekor seviyelerde artış gösterdi. Krediyi olan talebin arttığı bu günlerde aylık 2.000 TL taksitle hangi bankadan ne kadar kredi çekileceğini sizim için araştırdık.

2 Bin Lira Taksitle Hangi Bankadan Ne Kadar Kredi Çekilir?

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından sonra hızla düşüş yönünde hareket sergileyen konut kredisi faiz oranları son yılların en düşük seviyesine geriledi. Bankaların arka arkaya uyguladığı kampanyalar sonrasında neredeyse kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı oluştu.

Bankalarda uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için yüzde 0.79’a kadar geriledi. İkinci el konut alımlarında ise en düşük kampanyalı faiz oranı yüzde 0.89 oldu. Bankaların tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması iseyüzde 1.26’ya geriledi.

SIFIR KONUTA DAHA DÜŞÜK FAİZ

Sıfır konut için en düşük faiz oranı ile 10 yıl vadede konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık 2 bin lira ödemelerle 155 bin liraya kadar kredi alınabiliyor. Krediye yapılan toplam geri ödeme ise 240 bin liraya denk geliyor.

En uygun İkinci el konut kredisi faiz oranı ile konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde aylık 2 bin lira taksitlerle 147 bin liraya kadar konut kredisi alınabiliyor. Kredi vade sonunda yapılan toplam ödeme ise 240 bin liraya karşılık geliyor.

2 BİN LİRA TAKSİTLE NE KADAR KREDİ ALINIR?

Bankalardan 10 yıl vadede aylık 2 bin lira taksitlerle alınabilecek konut kredisi miktarları şu şekilde;

-- Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’tan sıfır konutlar için aylık 2 bin lira taksitle 155 bin liraya dek kredi alınabiliyor.

-- Kuveyt Türk Bankasından aylık 2 bin lira ödeyerek 147 bin liraya kadar konut finansmanı kullanılabiliyor.

-- İNG’den 2 bin lira taksitlerle 10 yıl vadede 143 bin lira kredi alınabiliyor.

-- Garanti BBVA’dan 142 bin lira tutarda kredi aylık 2 bin lira taksitlerle kullanılabiliyor.

-- DenizBank’tan aylık 2 bin lira taksitlerle 133 bin lira kredi çekilebiliyor.

-- Aylık 2 bin lira taksitlerle Anadolubank’tan alınabilecek kredi tutarı ise 120 bin lira oluyor.

Kredi Pazari

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 04:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER