1 Haftada 6 Milyarlık Konut Kredisi Kullanıldı!

5 kamu bankasının konut kredisi faiz oranlarında yaptıkları indirimin ardından geçen 1 haftalık süreçte, toplamda 34 binden fazla müşteri 6 milyar liraya yakın kredi başvurusu yaptı.

1 Haftada 6 Milyarlık Konut Kredisi Kullanıldı!

CNN Türk'te yer alan habere göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Ziraat  ve Vakıf Katılım'ın konut kredisi faiz oranlarında yaptıkları indirimin ardından geçen 1 haftalık süreçte toplamda 34 binden fazla müşterinin 6 milyar liraya yakın kredi başvurusu yapıldı.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faizlerini indirerek, ikinci el dahil tüm konutlar için aylık 0.99’dan başlayan oranlarla, 180 aya kadar vadeli kredi kullanımı sunduklarını açıklamıştı.

Ziraat  ve Vakıf Katılım'da faizsiz konut finansman oranlarını 180 ay vade için 0,99'a indirdiğini duyurmuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Albayrak, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından, düşük faizli kredilere rekor seviyede talep geldiğini vurgulayarak, "Kamu bankalarımızın başlattığı faiz indirimi, vatandaşlarımızın teveccühünü kazanırken inşaat sektörünün beklediği hareketlenmenin de başlangıcı oldu. Düşük faizli kredilere rekor seviyede talep geldi. Dengelenme sürecinin kazanımlarını kısa zamanda daha da ileri taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 16:09

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER