banner53

0.79 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Bankalar

Kampanyalı konut kredisi ürünleri dahilinde altı banka anlaşmalı konutlar için yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Peki yüzde 0.79 konut kredisi şartları nedir?

0.79 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Bankalar

kredipazari'nda yer alan habere göre, Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, İş Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankaları konut sektörüyle vardıkları anlaşma kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.79’a düşürdü.

Bankalar kredi müşterisi konut firmaları ile vardığı anlaşma dahilinde tüketicilere 500 bin liraya kadar ve 15 yıl vade seçeneğinde yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. Anlaşma ile konut firmasının da faiz oranlarına katkı sağlaması sonucu söz konusu oran kullandırılıyor. Bu nedenle kampanya sadece anlaşmalı konut firmalarının projelerinde geçerli oluyor. İlgili kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 10 seviyesinde.

Altı bankanın yurt genelinde anlaşma sağladı konutlar hemen ilde bulunuyor. Markalı konutlardan küçük müteahhitlerin dairelerine kadar anlaşma dalinde binlerce konut projesi yer alıyor.

Kampanyadaki indirimli faiz oranları sadece anlaşmalı firmaların konutlarında kullanılabiliyor. Ayrıca konut değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanılabiliyor. Kredi vadesi süresince konut üzerine banka tarafından ipotek tesis ediliyor.

KREDİ HESAPLAMA

Anlaşmalı bankalardan yüzde 0.79 faiz oranı ile 300 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 15 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.100 lira oluyor. Kredinin 15 yıl vade sonunda toplam geri ödemesi ise 563 bin liraya denk geliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 06:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER