1977 yılında doğan Evrim Kırmızıtaş Başaran, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümü mezunudur. İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde hızlandırılmış 3 haftalık dil kursunun ardından New York’ta 2 aylık sertifikalı özel dil eğitimi aldı.

Yıldız Holding, Netcad ve Hyundai gibi önde gelen şirketlerde üst düzey yönetici pozisyonlarında çalıştı. TSE’den ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve İç Kalite Tetkik eğitimlerini de alan Evrim Kırmızıtaş Başaran, çalıştığı firmalarda aynı zamanda Kalite Yönetim Temsilcisi olarak da görev yaptı.

Profesyonel Gayrimenkul Danışmanlığı kariyerine Remax Golden (Kıbrıs) ofisinde başlayıp daha sonrasında Re/Max

Piramit ailesinde devam eden Evrim Kırmızıtaş Başaran, 2016 yılında Amerika ve Kanada hariç tüm danışmanlar arasında gayrimenkul satışında DÜNYA CİRO 1’İNCİSİ oldu. Ayrıca Türkiye’de Re/Max’te en büyük ödül olan Diamond Club ödülünü alan ilk kadın danışman unvanını kazandı.

Aynı zamanda lisanslı voleybolcu olan Evrim Kırmızıtaş Başaran, profesyonel olarak Kocaelispor ve Eczacıbaşı takımlarında oynadı.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Evrim Kırmızıtaş Başaran, İstanbul ve New York’ta faaliyet gösteren Başaranlar Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.