banner53

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği yürürlüğe girdi ve gayrimenkul satış sektörü kanunlar çerçevesinde disiplin altına alındı. Bundan böyle yetki belgesi olmayanlar Emlakçılık yapamayacak.

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

Emlak sektöründe mağduriyetleri ve kayıt dışılığı bitirecek düzenleme yürürlüğe girdi ve gayrimenkul satış sektörü, konusunda uzman olan kişilerin yapabileceği bir iş kolu haline geldi.

İlgili odalar ve ticaret il müdürlükleri yönetmeliğe aykırı faaliyette bulunanları sıkı takip edecek, 100 Bin liraya kadar para cezası uygulanacak.

Yönetmelik, Mülk Sahipleri ve İnşaat Firmalarını da İlgilendiriyor

Türkiye’de emlak satış sektörünün artık kanunlar nezdinde disiplin altına alındığını belirten Ekonomist Prof Dr Ahmet Yılmaz, ‘İnşaat firmaları ve mülk sahipleri kanunlar nezdinde savunmasız kalmamaları ve yönetmeliğe aykırı faaliyette bulunmamak için mutlaka yetki belgeli ofislerle çalışmalı.

Yeni yönetmelikle birlikte, emlak ofisleri sözleşmesiz pazarlama faaliyeti yapamayacağı için, mutlaka yetki sözleşmesi yapılmalı’ dedi

Gayrimenkul PR Dönemi Başladı

Yönetmeliğin gayrimenkul satış sektöründe yeni iş yapma ölçütleri getireceğini öne süren Prof Dr Ahmet Yılmaz, ‘markalı emlak ofisleri de dahil olmak üzere tüm emlakçılar aynı yöntemi kullanıyorlar. Artık ilanı girip, brandayı asıp, müşterinin aramasını bekleme dönemi sona erdi.

Eski alışkanlarla gayrimenkul satış pazarlaması yapılamayacak. Yeni dönemde satışları artırmada öne çıkacak konu, batılı ülkelerde olduğu gibi Advertorial çalışmalar yani Gayrimenkul PR modeli olacak. Alternatif pazarlama araçlarının işlem yapma hacmi artacak

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER