banner53

Koronavirüs Gayrimenkul Yatırımlarının Yönünü Değiştirdi

Koronavirüs’ten dolayı yatırımın yönünün değiştiğini kaydeden MEDU Yatırım Gayrimenkul Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Duran Celbiş, önceden şehir içi yatırım fırsatları aranırken şimdilerde kent dışı arazi yatırımlarının arandığını belirtti.

Koronavirüs Gayrimenkul Yatırımlarının Yönünü Değiştirdi

Celbiş, Koronavirüs’ün emlak piyasasındaki etkisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Emlak piyasasında online platformlarda arazi aramalarının arttığına dikkat çeken Celbiş, bunun Koronavirüs tehlikesinden ve ‘Evde kal’ çağrılarından kaynaklandığını belirtti. Virüsün Türkiye’de görülmesiyle birlikte emlak yatırımlarının arazi yatırımlarına döndüğünü kaydeden Celbiş, alıcıların kent dışına yöneldiğini ve ormanlık, dağlık, küçük ölçekli köylerin tercih edilmeye başlandığını bildirdi.

“ONLİNE PLATFORMLARDA ARAZİ ARAMALARI ARTTI”

Koronavirüs tehlikesinin yayılmasını önlemeye yönelik tedbirler kapsamında “Evde Kal Türkiye” çağrılarının büyük oranda karşılık bulduğuna dikkat çeken Celbiş, “Emlak piyasasında online platformlarda arazi aramalarının arttığını görebiliyoruz. Bunun sebebi, özellikle ülkemizde Koronavirüs vakalarının görülmesi ve devletimizin tedbir amaçlı yaptığı ‘Türkiye Evde Kal’ çağrıları” dedi.

“VİRÜS PANİĞİ YATIRIMIN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ”

Önceden şehir içi yatırım fırsatları aranırken, şimdilerde kent dışı arazi yatırımları aramalarının dikkat çektiğini kaydeden Celbiş, “Alıcılar, kent dışına yöneldi. Bunun en büyük etkisi ise şehirdeki Koronavirüs korkusu oldu. Talep ve tercihlerin çoğu şehir dışı araziler. Buradan gözlemlediğimiz, korkular ani kararlar almamıza neden oluyor. Emlak yatırımları arazi yatırımlarına döndü. Tercihler ise ormanlık, dağlık, küçük ölçekli köyler oluyor. Taleplerin en başında buralar yer alıyor. Yatırımcının yeni trendi ve tercihi araziler oldu” diyerek, virüsün yarattığı paniğin yatırımın yönünü değiştirdiğini söyledi.

“KÖYLERİNE DÖNENLER OLDU”

Virüs tehlikesinden dolayı, köylerine dönen ve yerleşenlerin olduğunu da ifade eden Celbiş, “Sosyal medyadan takip ettiğimiz piyasa analizlerinde, köylerine dönenlerin hatta yerleşenlerin olduğunu gözlemleyebiliyoruz” diyerek vatandaşlara kendilerini ve çevresindekileri korumak için “Evde Kal” çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 04:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER