banner53

Konutta 1 Liradan Açık Artırma Geldi: Alıcılar Fırsatı Çok Sevdi

Sadece ekspertiz raporlu gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan Tapu.com'un 22 Ekim'de düzenlediği, konut satışlarında 1 liradan başlayan açık artırmalar, alıcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. İlki İstanbul için düzenlenen açık artırmaya, 6 saat gibi kısa bir sürede 101 kişi katılım gösterdi. 1 liradan başlayan açık artırmayla konut sahibi olma avantajını kaçırmak istemeyenler tekliflerini verirken, birçok alıcı kendilerine en uygun fiyattan konut sahibi olma imkânına kavuşacak. 1 liradan başlayan kampanyalar 30 Ekim tarihinde bu kez Ankara'daki konut için yapılacak.

Konutta 1 Liradan Açık Artırma Geldi: Alıcılar Fırsatı Çok Sevdi

Türkiye'nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com'un sene başında devreye aldığı 1 liradan başlayan arsa açık artırmaları, alıcılardan gelen yoğun ilgiyle bu kez de konut satışlarında uygulanmaya başladı.

Alıcıların evlerinde otururken ekran başından gayrimenkul fırsatlarına kolayca erişebilmelerini sağlayan Tapu.com'un yeni uygulamasının ilki, İstanbul'a özel olarak, 22 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti.

Alıcılardan yoğun ilgi!

Gayrimenkul sektörü için de bir ilk niteliğinde olan konut satışında 1 liradan başlayan açık artırmalar, 6 saat boyunca devam etti.

Fırsattan yararlanmak isteyen alıcıların yoğun ilgi gösterdiği açık artırmalara, bu zaman zarfında 101 kişi katılım gösterdi.

Alıcı ve satıcı uygun teklifte buluştu

Konut satışında 1 liradan başlayan açık artırmalarda ihaleye çıkan tapular için alıcı ve satıcılar, kendileri için en uygun teklifte buluştular.

Alıcının da satıcının da kârlı çıktığı ihale sürecine ilişkin olarak değerlendirmede bulunan Tapu.com Kurucu Ortağı Emre Erşahin;

"Daha önce arsalar için uyguladığımız bu yöntemin konutlar için de hayata geçmesi, alıcılar tarafından çok olumlu karşılandı. 6 saat gibi kısa bir sürede ihaleye 101 kişinin katılması, açık artırmalara önemli bir hareketlilik getirdi.

Fiyatların herkesin önünde, şeffaflıkla belirlenmesi alıcılar için büyük avantaj yaratırken, konut satışında satıcıların da bekledikleri rakamlara ulaştı.

Konutta ilk kez yaptığımız açık arttırma alıcıların fiyat belirlediği verilen teklifler sonucunda ekspertiz değerinin yüzde 13 üzerinde tamamlandığına şahit olduk" dedi.

1 liradan başlayan kampanyaların artık sürekli hale geldiğini belirten Emre Erşahin Kasım ayı boyunca farklı illerden imarlı arsa, tarla ve konutların satışa çıkacağını belirtti.

30 Ekim'de Ankara'da

Tapu.com'un gerek arsa, gerekse konut satışlarında uyguladığı 1 liradan başlayan açık artırmaları alıcı ve satıcılardan gelen yoğun ilgiyle önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Ankara'daki alıcılar ise konut satışlarında 1 liradan başlayan açık artırma fırsatından, ilk kez 30 Ekim 2020 tarihinde yararlanma şansını yakalayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER