Halil Yavuz: Emlakçılıkta İlkokul Mezunu Kararı Akıl Alır Gibi Değil

Taşınmaz ticaretinde emlak işletmesine yetki belgesi verilebilmesi için işletme sahibinin en az lise mezunu olma şartı ilköğretim şeklinde değiştirilmişti. Karara tepkiler sürüyor...

Halil Yavuz: Emlakçılıkta İlkokul Mezunu Kararı Akıl Alır Gibi Değil

Ticaret Bakanlığı’nın "Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Darıca Çizgi Emlak Brokerı Halil Yavuz yapılan değişikliğin kabul edilemez olduğunu kaydetti. 

Yavuz gazetemize yaptığı açıklamada “ikinci el motorlu taşıtlar ticaretinde yetki belgesi alma şartlarında lise mezunu kriteri devam ederken sigorta acentesi açmak isteyenlerin bile lisans mezuniyetinin yanı sıra 18 ay deneyim şartı düzenlemeler varken neden bir emlak işletmesi için aranan lise mezunu kriteri çok görülüyor.

Birilerine şirin görünmenin yarar sağlamayacağı çok açık, emlak sektörünün büyümesi için fırsat varken bu bir hataya dönüşmesin. Bugün karar karşısında susanlar da yarın suçlu olacaktır. Herkesin sesini çıkarması ve tarihi bir görev sütlenmesi gerekiyor” ifadesini kullandı.

Hedef Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 11:26
YORUM EKLE