Görmediğiniz Ev için Kapora Vermeyin!

Yıllardır yapılan uyarılara rağmen, kiralayacakları veya satın alacakları eve görmeden kapora veren ve dolandırılan vatandaşlarla ilgili her gün yeni bir haber geliyor. Dolandırıcıların son mağduru, 6.300 lira kaptıran Tuğçe Baysal.

Görmediğiniz Ev için Kapora Vermeyin!

EMLAK SİTELERİNDEN EV KİRALARKEN DİKKATLİ OLUN

Tuğçe Baysal genel müdürü için tanınan bir emlak sitesinde ev baktı. Kısa bir arama sonucu sonra aradıkları kritere uygun bir ev buldu. Evi tutmaya karar veren Baysal evin sahibiyle irtibata geçti. Baysal'dan ev için kapora isteyen dolandırıcılara, 6.300 lira ödeme yaptı

BAŞKA MÜŞTERİ VAR TUZAĞI

Baysal, ''Bu eve çok acil ihtiyacımız vardı, diğer evden de çıkmamız gerekiyordu. Bu ilanının 'sahibinden' olduğunu gördük. İstediğimiz konumdaydı, çok beğendik. Konuştuğum kişi bana evin tutulduğunu 1 saat içinde kaparoyı yatıracaklarını bu yüzden bize bu evi veremeyeceklerini söylediler.'' dedi.

Bu yüzden kapora yatırmak için acele ettiklerini belriten Baysal, dolandırıldıklarını anladıkları anda büyük şok yaşadıklarını belirtti. Dolandırıcı mağduru Baysal, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 10:29

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER