Gayrimenkul Sektörünün Kendini Meclis'te Temsil Etme Zamanı Geldi de Geçiyor!

Yaklaşık 1 milyon kişinin direk ve dolaylı olarak içinde bulunduğu, geçimini sağladığı aynı zamanda 450 milyar liralık ekonomik büyüklüğü olan gayrimenkul sektörünün kendini mecliste temsil etme zamanı geldi de geçiyor.

Gayrimenkul Sektörünün Kendini Meclis'te Temsil Etme Zamanı Geldi de Geçiyor!

Sebo Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek'in Yazısı...

Böyle büyük bir sektörün odalar ve çeşitli derneklerle temsil zamanı geldi de geçiyor! Onların temsili bir yere kadar olduğunu pandemi döneminde gördük.

 Geriye doğru baktığımızda ne çıkan teşviklerden ne yapılan yardımlarından yararlanamayan ama vergisini SSK primini, kirasını ödeyen hazırlanan genelgelerde adından bahsedilmeyen adeta yok sayılan sektör. 

Gayrimenkul sektörünün temsilcileri en sonyayınlanan genelgede bütün sektörlerin ne olacağı belliyken, kendisinden bahsedilmeyen gayrimenkul çalışanları her zamanki gibi yok sayıldı.

Birçok iş kolu hibe ve destek almasına rağmengayrimenkul sektörü görmezden gelindi ve hiçbirşey yapılamadı. 

Bu gerçek bize sektörümüzü TBMM'de temsil edecek arkadaşlara ihtiyacımız olduğu gerçeğini gösterdi.

2023 yılı seçimlerinde birden çok arkadaşımızın elini taşın altına koyup sektör adına sorumluluk alma zamanları geldiğini düşünüyoruz.

Sektör kendi içinden kendini temsil edecek kişileri bulup çıkarmaz ise geçmişte yaşadığımız acı tecrübeleri tekrar yaşayacağımız ortadadır. 

Genç dinamik bir sektör içindeyiz sektörün içinden bu sorumluluğu alacak sektörü ileriye taşıyacak çok meslektaşım olduğu düşüncesindeyim bu arkadaşlarında zamanı geldiğinde bu sorumluluktan kaçmayacaklarını düşünüyorum. 

Sektör adına Hayallerimiz ve Umutlarımız Büyük...

YORUM EKLE