Emlak Ofisleri Sosyal Medya Hesaplarını Nasıl Kullanmalı?

Sosyal medya kullanımı gerek emlak sektöründe gerekse diğer sektörlerde bir çok kişinin kullanmasıyla başarısı kanıtlanmış bir iş modelidir.

Emlak Ofisleri Sosyal Medya Hesaplarını Nasıl Kullanmalı?

Mekan Emlak Gayrimenkul Genel Müdürü Tahir Köstek'in Yazısı...

Türkiye'de akıllı telefonların kullanımı hayatımıza girmesiyle beraber sosyal medya kullanımını gün geçtikçe artış göstermekte ve günümüzde sık kullanılan dijital uygulamalarını sıralamak gerekirsek Facebook, Instagram Twitter Youtube ve BİP Whatsapp gibi populer uygulamaları ülkemiz genelinde tüm emlak ofislerinin kullandığı belirtti.

Bir gayrimenkulün satış, kiralama, pazarlama sürecide önemli sonuç almanın yolu dijital pazarlamadan geçiyor.

Bunu dikkate alan bazı kurumsal emlak ofisleri sosyal medya üzerinden iletişin kuruyorlar işlerini kolaylaştırıyorlar satışa veya kiralamaya sundukları gayrimenkulleri buradan pazarlıyorlar sosyal medya doğru kullanıldığı vakit faydaları saymakla bitmiyor.

Günümüzde İnternet kullanımının faydalarını sıralamak gerekirsek ilan ekleme video çekme resim ekleme kısacası duyuru ve ilan tanıtım yaparken müşterilere daha hızlı ulaşmanıza sağlıyor.

Emlak sektöründe başarılı işlere imza atan gayrimenkul danışmaların kullandığı ilan sitelerini sıralamak gerekirsek sahibinden, hepsiemlak, emlakkiraliyor, emlakjet,  emlakpara, zingat, ilanjet, emlaksatiyor gibi ilan sitelerini kullanan
emlak ofisleri ekledikleri satılık veya kiralık ilanları sosyal medya üzerinden paylaştıklarında müşteriler daha hızlı bir şekilde ulaşırlar.

https://www.facebook.com/MekanEmlakOfisi

https://twitter.com/mekanemlak/

https://www.instagram.com/mekanemlak/

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 15:00
YORUM EKLE