banner53

Emlak Danışmanlığında Staj Zorunlu Oldu!

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmeliğe göre lise mezunlarının 1 yıl, üniversite mezunlarının ise 6 ay emlak danışmanlığı stajı yapması zorunlu oldu.

Emlak Danışmanlığında Staj Zorunlu Oldu!

Kristal Türkiye’nin Ülke Başkanı Mustafa Emrah Özdemir, Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Gayrimenkul sektöründe iki önemli sorun olduğunu belirten Özdemir, bu sorunların çalışma ve mesleki yeterliliği olmayan kişilerin gayrimenkul danışmanlığı yapması olduğunu belirtti. 

Bakkal, manav, kasap, kırtasiyecisi gibi esnafların emlakçılık yaptığını vurgulayan Özdemir, kayıt dışı emlakçılığın sadece sektörü değil vatandaşları da mağdur ettiğini dile getirdi.

Özdemir, "Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik'te getirilen yeni yasa ile Gayrimenkul danışanlarının bu merpenaltı emlak ofisleri ile yaşadıkları sorunlar artık çözüme kavuşuyor.  Yayımlanan yeni yönetmelikle pek çok konuda yeni düzenlemeler getirildi.

En az 200 bin’e yakın kayıt dışı emlak ofisi olduğunu tahmin ediyoruz. Çoğu yeterlilik alamayacak ve emlak sektörünü bırakacaklardır.

Uzun süredir bu yeni yönetmeliği bekliyorduk, sektöre ciddi bir şeffaflaşma getirecek olmasının yanı sıra özellikle kayıt dışılığın ortadan kalkacağına ve haksız rekabet koşullarının sona ereceğine inanıyoruz Ayrıca sektöre duyulan güvene de büyük katkı sağlayacaktır.

Sektörün tüm bileşenleri olarak, bu yönetmeliğin eksiksiz uygulanması için birlikte çalışmamız gerekiyor. Türkiye'nin sadece Gayrimenkul ve emlak alanında uzmanlaşmış, yerli markası Kristal Türkiye olarak, tüm süreçlerimizi yeni yönetmeliğin gereklerine göre düzenleyerek tüketiciler için en doğru tercihleri barındıran güvenilir platform olmayı sürdüreceğiz." dedi.

“KRİSTAL ENSTİTÜ” İLE EĞİTİM VE YETERLİLİK SUNUYORUZ 

“Yeni nesiller bizimle tutkuyla çalışsın, ülkemiz milli markasıyla övünsün diye canla başla çalışıyoruz”diyen Mustafa Emrah Özdemir, “Üstün Hizmet anlayışımızla kıymetli profesyonellerimizin her zaman yanındayız.

Kristal Enstitü olarak, mirasımız olan köy enstitülerinden ilham alıyoruz. Kristal Enstitü de almış oldukları eğitimlerde öğreneceğiniz her bilgi profesyonel hayatlarının yüzde 85’ini oluşturmalarını sağlıyor.

İçinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış eğitim modellerine ihtiyaç vardır.

Kristal Enstitü üretim odaklı olmasının yanı sıra eleştirel düşünme, yaratıcılık, yenilenme, problem çözme, üretkenlik ve sorumluluk alma gibi becerileri geliştirmeye odaklanarak bu ihtiyacı karşılıyor.

Gayrimenkul endüstri olarak gelişmek ve liderlik edebilmek için bu becerilerin gereğini ortaya koyduğumuz eğitimcilerimiz ve eğitimlerimiz ile hizmet etmekteyiz“ diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER