banner53

Emlak Danışmanlarından Yeni Kanun Talebi

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, emlak danışmanlarının mesleklerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili çalışmaların startını verdiklerini söyledi.

Emlak Danışmanlarından Yeni Kanun Talebi

Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam'ın açıklaması şu şekilde;

"Girişimlerimiz ve takibimiz sonucunda, emlak danışmanı meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunları ele almak üzere bir çalışma başlatıyoruz.

Tüm Türkiye'de mesleğimiz ve meslektaşlarımız STK lardan neler bekliyor.? Neler yapılmalı? Nerelerde olmalıyız? gibi sorulara cevap almak üzere Ankara dan startı veriyoruz...

Son zamanlarda mesleğimizin hak ettiği yerlerde olmaması ve meslektaşlarımız kanunlar tarafından korunmadığı İçin üzücü iş kayıpları yaşamaktadırlar, bir kesim meslektaşlarımız da ekonomik yönden zorlanıyorlar.

Son zamanlarda mesleğimizin hak ettiği yerlerde olmaması ve meslektaşlarımız kanunlar tarafından korunmadığı için üzücü iş kayıpları yaşamaktadırlar, bir kesim meslektaşlarımız da ekonomik yönden zorlanıyorlar. Sorunları biliyoruz ve takipçisiyiz. 

Emlak kanunun çıkması mühim bir durum, ayrıca bu kanunun çıkana kadar olan süreçte ise yönetmeliğimizin mesleğimizi ve meslektaşlarımız koruması yönünde ilgili değişikliklerin yapılması.

Bu taleplerimizin dikkate alınarak buna ilişkin düzenlemenin yapılması meslektaşlarımızı saygın bir duruma getirecektir.”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER