banner53

Daire Fiyatına Yalı Dairesi Alma Fırsatı

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, emlak piyasasında yaşanan durgunluğun yatırımcılar için cazip fırsatlar sunduğunu belirterek, "Daire fiyatına yalı daireleri satılıyor" dedi.

Daire Fiyatına Yalı Dairesi Alma Fırsatı

STOKLAR 3 YILA ERİR

Gayrimenkul piyasasında son aylarda yaşanan durgunluk konut yatırımı için fırsatlar sunuyor. Fiyat artışlarındaki yavaşlama hatta indirimler dikkat çekiyor. Bunda konut stoklarının yaklaşık 1.5 milyon adet civarında olması ve 3 yıl gibi bir sürede eriyeceğiyle ilgili beklentiler etkili.

FİYATLAR ÇOK CAZİP

KDV ve tapu harcı teşviklerinin de etkisiyle konut almanın en uygun zamanı olduğuna dikkat çeken Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, fiyatlarda daha fazla düşüş beklemediğini söyledi. Yabancıların ilgisiyle yalı daireleri ve köşk satışlarında artış olduğunu belirten Başaran, özellikle yalı dairelerinin fiyatlarının yatırım için çok cazip olduğuna işaret etti.

DAİRE FİYATINA YALI DAİRESİ

"Daire fiyatına yalı daireleri satılıyor" diyen Başaran, yalı dairelerinin üçte bir fiyatına satılığa çıkarıldığını söyledi. Bunlardan bir tanesinin de Sarıyer'de bulunduğunu aktaran Evrim Kırmızıtaş Başaran, özel rıhtımlı bu dairenin 6 milyon 750 bin liraya yani 1 milyon dolar civarına satışa çıkarıldığını söyledi. Boğaz'da özelliklerine göre yalı dairelerinin fiyatı 45 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 18:20

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER