banner53

Büyükşehirlere Yakın İllerde Arsaya Talep Patladı

Salgın sonrası büyükşehirlere yakın olan illerde gayrimenkule özellikle de arsaya talep artı. Balıkesir, Çanakkale bölgelerine  yerli yabancı Türkiye’nin bir çok şehrinde ve İstanbul'dan ve Bursa, İzmir, Adana, Ankara gibi bir çok şehirden yoğun ilgi ve alaka var bu nedenle fiyatlar bölgede artmaya devam ediyor.

Büyükşehirlere Yakın İllerde Arsaya Talep Patladı

Mekan Gayrimenkul emlak ofisi firma yetkilisi Tahir Köstek’in haberine göre; Güney Marmara’da Bandırma bölgesinin hemen yanında bulunan Çanakkale kavşağına sınır mahalle olan Gönen Buğdaylı Mahalesi’nde 2018 yılında bazı sanayi kuruluşları Buğdaylı bölgesinde tarlanın dönümü 25 binden aldı, sonrasında yerli yabancı yatırımcıların ilgilendigi bir bölge odu o yıllarda Buğdaylı köyü geçiyordu, sonrasında Balıkesir büyükşehir şehir olunca, Buğdaylı mahallesi  oldu. Buğdaylı mahalesi gönen şehir merkezine ortala 17 kilometre, Bandırma’ya ortalama 28 kilometre.

Buğdaylı mahalesine  bağlı Paşaçiftlik, Üzümlü, Kücüksoğuklar, Kilik, Soğuklar, Ilıcak  gibi mahalelerindeki çoğu kişi  organize sanayii bölgesinde çalışıyor, bu sebeple göç veriyor.

Bölge ekonomisine çift katkı sağlamaktadır. Geçim kaynağı tarım ve hayvancılık ile geçiyor. Gönen merkeze bağlı mahalemizdir ancak Türkiye’de çok az rastlanan iki adet organize sanayi bölgesi mevcuttur.

Bandırma OSB ve gönen deri organize sanayii gönen buğdaylı sınırları içindedir. Bu sebeple buğdaylı merkezindede  satılık veya kiralık arsa köy evi işyeri talebi gün geçtikce artırıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER