Adnan Yeşiltaş: Emlak Sektörünü Daha Saygın Yapacağız!

İstanbul Emlak Odası Başkan Adayı Adnan Yeşiltaş, 16 Ocak 2022 yapılacak seçimler öncesi önemli açıklamalar yaptı. Yeşiltaş yaptığı açıklamada, emlakçılığı daha saygın hale getirmek için yapacakları çalışmaları sıraladı.  

İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası başkan adayı Adnan Yeşiltaş'ın yaptığı açıklama:

Adnan Yeşiltaş olarak siz kıymetli esnaf meslektaşlarımın destek vermesi ile başkanlığa seçilmem halinde aşağıdaki maddelerde yazılanları vaad ediyorum.

1 -Tüm yönetim Kurulu 11 Asil, 11 Yedek olmak üzere,her biri,birer başkan olarak omuz omuza yürüyecek,kimse kimsenin arkasında olmayacaktır.

2 - Emlakçı olmayana Sertifika verilmesinin önüne geçeceğiz. Bu konunun takipçisi olacağız.

3 - Oda bünyesinde bir Hukuk Bürosu oluşturup meslektaşlarımızın sorunlarına daha hızlı çözüm arayacağız.

4 - Odanın araçları ile gezici timler oluşturup, yetkisiz kişilerin,emlak ticareti yapmaması için,tüm yetkili kurumları harekete geçirip,ihbar mekanizmasını işleteceğiz.

5 - Odanın sahibi olacağı güncel yazılımlı bir emlak sitesi kurup,uygun fiyatla ,üyelerimize kullandıracak ve kartelleşen ilan sitelerine karşı bir denge oluşturacağız.

6 - Mesleğimizin Duayenlerinden ve emlak sektöründeki tecrübeli meslektaşlarımızdan,oda bünyesinde,en az ayda bir kez toplanacak bir düşünce ve fikir atölyesi kuracağız.

7 - İstanbul genelinde yapacağımız tüm toplantıları esnaf,tacir ayırımı yapmadan,karma olarak tertip edeceğiz.

8 - Tapu dairelerinde,emlakçının düzgün hizmet verebilmesi için tam donanımlı birer ofis açılması ve belediyelerde emlakçı meslektaşlarımızın,satışını üstlendiği gayrimenkul hakkında, bir banka eksperi gibi bilgi edinebilmesi için görüşmeler yapacağız.

9 - Odamızdan yeterli destek alamadıkları için,ticaret odasına geçen esnafımızı,tekrar emlak odamıza kazandıracağız. Ticaret odalarına esnafın kayıt olmaması gerekir.Ancak burada bir ses çıkarmama ve vurdumduymazlık var.

10 - Kazançlarımızın düşmesine yol açan alım- satım ve kiralama hizmetlerimizdeki komisyon oranlarının tekrar eski haline getirilmesi hususunda devletimiz yetkilileri nezdinde girişimde bulunacağız.

11 - Meslektaşlarımızın iyi günlerinde, zor günlerinde herzaman yanlarında olacağız.

12 - Odamızın kuruluşundan beri 1.00 metrekare dahi, mülkü olmayan emlak odamızın, bir ofis katı ya da binaya sahip olmasını sağlayacağız.

13 - Siz kıymetli meslektaşlarımın,mesleğimizin yücelmesi için yapacağınız hertürlü öneriler,benim için çok kıymetli olup, yolumu aydınlatan bir ışık olacaktır.

08 Ağustos 2008 yılında başlatmış olduğumuz ‘’KANUNUMU İSTİYORUM ‘Kampanyası devam edecek.

Seçilmemiz halinde tıpkı İstanbul Muhasebeciler ve mali müşavirler odası gibi bir oda hayali için İstanbul’dan ve yurdumuzun bir çok bölgesinden meslektaşlarımızı ayağa kaldırarak,topluca,sesimizi Ankara’da duyurmak istiyoruz.

Bir gün önce Kanun müjdesi verip, bir gün sonra yönetmeliklere sarılanlardan olmayacağım!!!

Çıkmış olduğumuz bu meşakkatli yolda esnaf, tacir ayırımı yapmadan tüm meslektaşlarımdan destek bekliyorum.Oda’ya üye olanlar gelerek oylarıyla,üye olmayanların ise üye olan arkadaşlarını getirerek bu davaya sahip çıkmaları en büyük dileğimdir.

Kıymetli meslektaşlarım, sizleri,ofislerinize gelerek bizzat ziyaret etmek isterdim,ancak takdir edersiniz,bunu gerçekleştirebilme şansımız yok,ancak zaman zaman ilçeler bazında yaptığımız tanıtım toplantılarımızda sizlere kendimi tanıtabilme imkanına sahip olmaya çalışıyorum.

Mesleğimize yaptığım katkıları, basın ve yayın organlarında yazmış olduğum makale, röportaj ve basın açıklamalarımı, görsel olarak ve video olarak, Facebook’a, İstanbul Emlak Birliği, İstanbul emlak Müşavirleri Derneği yazarak, sosyal medya kanallarında ise, Google, Instagram, Facebook,Linkedin, Twitter’da görebilirsiniz.

Sözlerimi sonlarken,sizleri en iyi şekilde temsil edeceğimden emin olmanızı istiyorum..

Hepinize en derin saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Esen kalınız...

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 12:25
YORUM EKLE