Alemdar Yapı'dan Sancaktepe Alteras

Alemdar Yapı tarafından Sancaktepe'de 7 bin 650 metrekarelik arsa üzerine kurulan Alteras projesi iki blokta 78 daireden meydana geliyor.

Projede 2+1, 3+1, 3.5+1, 4+1 ve 4.5+1 penthouse daire seçenekleri bulunuyor. Projede 2+1'ler 83 ila 108 metrekare, 3+1'ler ise 170 ila 239 metrekare büyüklüğe sahip.

"Her katta gökyüzü keyfine hazır mısınız?" sloganıyla yola çıkan Alteras projesi farklı mimarisiyle dikkat çekiyor. 8 dönüm arazi üzerinde yüzde 70'lik kısmı yeşil alanlara ayrılan proje, yoğun betonarme görüntüsünden yoksun. Alteras projesi ABD'deki çevre dostu binalar konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerine uygun olarak geliştirildi. Bu kapsamda, site içerisinde geri dönüşümü mümkün olan atık-sıvı yağlar, bayat ekmek, cam, plastik şişe, atık pil gibi ürünlerin merkezi toplama sistemleriyle değerlendirilmesi düşünülmüştür. Ayrıca site iç ve dış mekanların aydınlatılması için güneş ışığı alıcı sistemlerinden en fazla yararlanılacak şekilde planlama yapıldı. Bahçe sulama ve havuz suyu kullanımında da yağmur ve sondaj suyu temin ve tedariği altyapısı hazırlanarak en az içme suyu sarfiyatı planlandı. 

Alteras projesi ulaşım kolaylığı ile şehrin merkezine ulaşım avantajları sağlıyor. Anadolu yakasının merkezinde yer alan Sancaktepe; Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye, Ataşehir’e komşu konumda yer alan Alteras projesi yeni yapılan yatırımlarla birlikte Anadolu yakasının tüm güzergâhlarının kesişim noktasında yer alıyor. Oturuma hazır durumda olan projede 2+1 daireler 1.500 TL ila 1.700 TL'den, 3+1 daireler ise 1.700 ila 2.300 TL'den kiracı buluyor.

En düşük konut fiyatı: 499 bin TL

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER