Site Yöneticisi ile Sorun Yaşayanlar Ne Yapabilir?

Günümüz şartları artık müstakil evlerde yaşamamıza pek olanak sağlamıyor. Nüfusun çoğunluğu çok katlı binalarda bir arada yaşamak zorunda. Toplu yaşamanın getirdiği güçlüklerden biri de site yönetimiyle yaşanılan sorunlar. Peki site yöneticisi ile sorununuz varsa ne yapabilirsiniz?

Site Yöneticisi ile Sorun Yaşayanlar Ne Yapabilir?

ARTIK ÇÖZÜM SAĞLANAMIYORSA ÇARE YASAL YOLLAR

Aynı apartmanda ikamet eden ev sahipleri ve kiracıların da yönetime ve birbirlerine karşı sorumlulukları bulunuyor. Eğer bu durum herhangi bir aksamaya neden olursa hukiki yollara başvurulabiliyor. Site ve apartman yöneticilerinin görevleri ve yaşadıkları zorluklar, yönetici oldukları sitenin büyüklüğüne göre değişiyor.

Genel kurul toplantıları ve periyodik olarak gerçekleşen toplantılarda alınan kararların yerine getirilmesi gerekiyor. Eğer bir site yöneticisi ile her geçen gün yaşadığınız sorunlar artıyorsa yasal yollara başvurabilirsiniz. 

Eğer söz hakkı sahibi olan kişiler haklarını kullanmayarak, aidat ücretini geciktirirse yapılması planlanan işlemlerin gecikmesi durumunda işlemlere başlanabiliyor. Tüm apartman ve site sakinleri kendi yükümlülüklerini yerine getirmesine karşı kararlar yerine getirilmiyor ve sorun yaşanıyor. Bu nedenlede şikayet edilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
PINAR KÖSE
PINAR KÖSE - 10 ay Önce

Ben 125 haneli bir sitede oturan engelli bekar bir bayanim aydat 100 tl fakat havuz icin ayri.dam icin ayri.dis kapi icin ayri para toplaniyor ve yasli gece bekcisi yasli gunduz gorevlisi akil hastanesinden cikmis ne yapmaliyiz

EMLAK GÜNDEMİ: Site veya apartmanlarda yaşanan sorunların dile getirileceği yer yönetim kurul toplantılarıdır. Burada şikayetleriniz kayda geçirirsiniz. Sözlü olarak yöneticiye iletip sonuç alamadığınız durumlarda yazılı tutanaklar işinize yarar. Diğer bir konuda şikayetçi olduğunuz durumlardan diğer kat malikleri de şikayetçi ise ortak hareket etmeniz yararınıza olacaktır.