Kiracı Alt Kiralama Yapabilir mi?

Takvim'den Feride Hilal İmal okuyucusundan gelen, "Mal sahibi olduğum bir dükkanda kiracı olan şirket, dükkanı alt kiralama ile başka bir şirkete kiralamış. Acaba ben bu kiracı şirketi işyerinden tahliye, edebilir miyim?" sorusunu cevapladı.

Kiracı Alt Kiralama Yapabilir mi?

Bu konuyla ilgili olarak size kira sözleşmeniz ve Türk Borçlar Kanunu'nun 322/2. maddesi rehberlik edecek. 

Kiracıların alt kiralama yapabilmesi için ya kira sözleşmenizde ya da ayrıca yazılı bir biçimde alt kiralama yetkisi verilmiş olması gerekiyor.

Eğer böyle bir yetki vermediyseniz hatta bu konuya sözleşmenizde hiç değinilmemiş olsa da kiracınızın alt kiralama yapması yasal değil.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER