banner53

Görevini Yapmayan Apartman Yöneticisi Nereye Şikayet Edilir?

Apartman yöneticisinin görev ve sorumlulukları Kat Mülkiyeti Kanunu beşinci bölümde açıkça belirtilmiştir. Apartman yöneticisini görev ve sorumluluklarını yerine getirmiyor ise denetçiler kat maliklerini toplantıya çağırıp toplantı yeter sayısını sağladıktan sonra alacakları karar ile apartman yöneticisini değiştirebilir.

Görevini Yapmayan Apartman Yöneticisi Nereye Şikayet Edilir?

Yine aynı şekilde kat maliklerinden üçte birinin istemi üzerine ve toplantı için istenilen tarihten en az 15 gün önce bütün kat maliklerine imzalattırılacak bir çağrı veya bir taahhütlü mektupla, toplantı sebebi de bildirilmek şartiyle, kat malikleri kurulu her zaman toplanabilir. Yine bu toplantıda alınacak karar ile yönetici değişikliğine gidilebilir. 

Apartman yöneticisi görev ve sorumlulukları dışında hareket ediyor veya görevini kötüye kullanıyor ise öncelikli olarak denetçiye durumu bildirebilirsiniz.

Denetçiler ise bu duruma göz yumuyor ise o zaman adresiniz Sulh Hukuk Mahkemesine şikayette bulunabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dondu koç
Dondu koç - 3 hafta Önce

Bizim yöneti16 daireli apartmanda noter onaylı defterimiz var ama hakem heyetimiz yok yönetici kafasına göre takılıyor napalmiyiz

EMLAK GÜNDEMİ: Yapılacak ilk toplantıda sadece yönetici değil kurulu ve denetçileri de seçmelisiniz. Ayrıca yönetici toplantıda sorulduğunda yıl içinde yapılan harcamaları açıklamak zorundadır.

SIRADAKİ HABER