banner53

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar

Komşuluk çatısı altında bir arada yaşamak her daire sakini için önemli olan kuralların düzenlenmesiyle sağlanabilir. Ancak tüm sakinler aynı şekilde iyi bir ortak yaşam için çaba gösterdiklerinde apartman gerçek bir yuva olabilir.

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar

APARTMAN KURALLARI

-- Rahatsızlık verebilecek gürültülere neden olmaktan kaçının. Özellikle de yasal olarak korunan gece saatleri (22.00 - 06.00) ve dinlenme saatleri (iş günleri 06.00 - 07.00 ve 20.00 - 22.00 ve genel olarak Pazar günleri ve tatil günleri) esnasında. Öglen dinlenme zamanı 13.00 - 15.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir.

-- Dairelerde müzik çalma süresi günde en fazla bir saat olup 20.00 - 09.00 ve 13.00 - 15.00 arasında yapılmamalıdır. Bu kuralların dikkate alınması ve gerektiginde komşulardan izin istemenin icap ettigi bilinmelidir. 

-- Ailenizle birlikte apartmanı tesisi ve diğer donatımları itinalı kullanarak tüm yaşam alanımızın her daim bakımlı görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.

-- Apartman temizligi için apartman sahibi genellikle bir temizlik şirketi görevlendirmektedir. Temizlik üçüncü kişilere devredilmediyse veya baska sekilde çözülmediyse sırayla apartman sakinleri tarafından yapılmalıdır. Bina girisleri koridorlar bodrum ve donatımlar düzenli olarak temizlenmelidir. 

-- Size ayrılan tavan aralıgıveya bodrum çöplük olarak degil depo olarak kullanılmalı ve yine düzenli olarak temizlenmeli ve havalandırılmalıdır. Bodrum bölgesinin “nemli bir ortam” oldugu ve sadece kısıtlı süre stok tutmaya uygun oldugu açıkça belirtilmistir.

-- Her türlü çöp sadece öngörülen çöp bidonlarına dökülmelidir ve tuvalet klozetine veya gidere boşaltılması kesinlikle yasaktır.

-- Özel çöpleri büyük çöp toplama günü gelene kadar kilerinizde veya bodrumunuzda stoklamanız gerekmektedir. Ancak yangına yol açabilecek veya kolay yancıesyaları depolamayın ve her zaman diğer konularla iliskili olarak da yangın önleme talimatlarını dikkate alın. 

-- Özellikle bisikletler bebek arabaları veya oyuncaklar gibi büyük nesnelerin engel teşkil edebilecek şekilde bırakılmaması gerekmektedir. Bu gibi esyaları yürüyüş alanına binanın merdivenlerine koridora veya kiler ile bodrum koridoruna bırakmayınız. 

-- Lütfen yabancıların binamıza girmelerine engel olunuz. Kiler tavan aralığı ve avlu kapıları her zaman kapalı tutulmalıdır. 

-- Mevcut çamaşır yıkama ve kurutma mekanları veya diğer ortak alanlar tüm kiracılar tarafından aynı zamanda kullanılamamaktadır. Bunun için bir kullanım düzenlemesine uyulmalıdır. komşularınızın kullanımına ve kendi kullanımınıza sürekli hazır olabilmeleri için tüm cihazları ve ekipmanları lütfen özenle kullanınız. 

-- Daire sahibi yapısal değişiklik yapma isteginize açıktır ancak bu gibi değişiklikler daire sahibinin onayını gerektirmektedir. 

-- Bu apartman kuralları sizinle imzalanan kira sözlesmesinin bir parçasıdır. Apartman görevlisinin görevlerinden biri tüm sakinlerin huzuru için bu kurallara uyulmasına sağlamaktır. 

-- Apartman kurallarına uyulmaması veya bunların dikkate alınmaması sonucunda doğan tüm hasarlardan ve ihbar zorunluluguna uyulmamasından doğan tüm zararlardan apartman sakini sorumlu tutulacaktır.

Biyos

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER