Aile Bireyleri TOKİ Konutları için Ayrı Ayrı Başvurabilir mi?

TOKİ'nin ülke genelinde yaptığı konutlara ilgi büyük. Özellikle dar gelirli vatandaşlar düşük peşinat ve taksit nedeniyle TOKİ konutlarını tercih ediyor. Peki aynı evde oturan aile bireyleri TOKİ konutları için ayrı ayrı başvuru yapabilir mi? İşte yanıtı...

Aile Bireyleri TOKİ Konutları için Ayrı Ayrı Başvurabilir mi?

Emlak365'de yer alan habere göre, TOKİ konutlarına başvurulara ilişkin önemli konu başlıkları hakkında araştırma yapan vatandaşların merak ettiği konulardan birisi de aynı evde yaşayanların TOKİ başvurularının nasıl olacağı konusunda. 

İşte aynı hanede ikamet eden vatandaşların TOKİ projelerine başvurularını nasıl yapacaklarını ilişkin bilinmesi gereken noktalar;

KURALI SATIŞTA HER AİLEDEN BİR KİŞİ

TOKİ tarafından ilan edilen konut projeleri için talep edilen başvuru koşulları göre;

Aynı evden başvuru yapılmasına ilişkin durum değişkenlik gösteriyor. 

TOKİ kuralı satışlarda haneden bir kişinin başvuru yapabileceğini bildirirken açık satışlarda ise kişi kişi başvuru yapılabileceği bildirildi. 

"Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, hane halkı adına sadece bir başvuru yapılabilmektedir. Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır."

YORUM EKLE