Prens Harry ve Meghan Geçim Derdine Düştü!

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıkları ile olay yaratan Prens Harry ve Meghan Markle yeni hayatlarına Kanada'nın Vancouver adasında başladı.

Prens Harry ve Meghan Geçim Derdine Düştü!

Hem kraliyet ailesinden ayrılan hem de finansal açıdan bağımsız bir hayatı tercih eden çiftin nasıl geçineceği henüz tam olarak belli değil. İngiliz basınında yer alan iddialara göre ise kesin olan bir gerçek var ki: O da çiftin Vancouver'da yaşadığı lüks malikanenin kirası ve diğer giderlerinin Prens Charles'tan gelen parayla ucu ucuna karşılandığı.

Prens Harry ve Meghan Markle, aileden ayrılsalar da Prens Charles'a ait fondan gelen paradan yararlanmayı sürdürmesine karar verilmişti.  Ancak İngiliz basınındaki iddialara göre çiftin Kanada'da yaşadığı lüks malikanenin giderleri  bile yıllık 2 milyon sterlinin üzerindeki bu parayla tam olarak kapanmıyor

Prens ve Markle'ın aileden ayrılmalarına rağmen alıştıkları lüks hayatı sürdürmesinin bunda etkili olduğu söyleniyor.  Çiftin yaşadığı evin aylık giderinin 20 bin sterlinin üzerinde olduğu belirtiliyor.

Prens Harry ve Meghan Markle şu anda tam olarak hayal ettikleri gibi finansal açıdan başına buyruk, bağımsız bir hayat sürdüremiyorlar. Henüz her ikisinin de hayatlarını kazanmak için nasıl bir iş yapacakları belli değil. Çiftin birkaç yıl önce Sussex markasını tescil ettirdiği ve bu şekilde ticarete atılacağı konuşuluyor.

Konuşulan bir başka konu da Meghan Markel'ın oyunculuk yapmasa bile sinema sektöründe kamera arkasında görev alacağı yolunda. Konuk oldukları The Lion King filminin Londra galasında Pren Harry'nin ünlü bir yapımcıyla konuşup karısına iş istediği iddiaları basına yansımıştı. Bu haberlere göre Prens Harry, eşinin seslendirme konusunda yetenekli olduğunu söylemişti. Son iddialar da Markle'ın Walt Disney ile animasyon film seslendirme konusunda bir anlaşma imzaladığı yolunda. Ancak bu konuda herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Prens Harry ve Meghan Markle, çalışan kraliyet ailesi üyesiyken İngiliz vergi mükellefleri tarafından finanse edilen Kraliyet Hazinesi'nden pay alıyordu. Çünkü o süreçte kendilerinin çalışıp para kazanması yasaktı. Fakat artık aileden ayrıldıkları için Prens Harry bu fondan faydalanamıyor.

Prens Charles ise kişisel fonundan oğlu, gelini ve torununu finanse edeceğini açıkladı.Çift, Charles'ın fonundan yıllık 2. 3 milyon Sterlin para almaya devam ediyor. Bununla birlikte Prens Harry'nin yabana atılmayacak bir serveti de var. Prens toplam 34 milyon sterlinlik bir kişisel servete sahip. Bunun büyük bir bölümü annesi Prenses Diana'nın mülklerinden geliyor. Kraliçe 2 Elizabeth'in annesi Ana Kraliçe'den kalan 7 milyon pound değerindeki mirası da yabana atmamak gerek. Bu arada Prens, 10 yıl boyunca orduya hizmet ettiği için 450 bin pound değerinde bir maaşı da var.

Meghan Markle, eşi Prens Harry daha Lonra'da ailesiyle görüşmelerini sürdürürken minik oğlu Archi ve iki köpeğiyle çıktığı yürüyüşte görüntülenmişti. Biri Kanadalı diğeri İngiliz iki polisin eşlik ettiği Markle, yine dünya basınının manşetlerine çıkmıştı. İşte bu pozların basına yansımasından sonra da ortalık karıştı. Çift, bu tür gizli çekimleri önlemek amacıyla bir açıklama yaptı. Markle ve Prens Harry'nin avukatları aracılığıyla yapılan uyarıda bu tür fotoğrafları çekip yayınlayanların tacizle suçlanacağı belirtiliyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 05:04
YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc