banner53

Huysuz Virjin'in Mal Varlığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na Kaldı

87 yaşında hayatını kaybeden Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na Üsküdar’da bulunan evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı

Huysuz Virjin'in Mal Varlığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na Kaldı

Huysuz Virjin karakteriyle sevdiğimiz 87 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu geçtiğimiz temmuz ayında yaşamını yitirmişti.

Sanatçının, vefatı sonrasında vasiyeti dün resmi olarak açıklandı. İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde gerçekleşen ilk celse oturumunda Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu.

Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez bahsettiği üzere Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’da bulunan evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini verdi.

Ünlü sanatçı, yeğeni Güliz Buyrukbilen’e ise evindeki şahsi eşyalarını miras bırakırken yardımcısı Ümit Yazıcı’ya kullandığı Land Rover marka cipini verdi.

Seyfi Dursunoğlu, karakteri Huysuz Virjin’le bilinen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na verildi. 

Usta sanatçının cenaze işleri ve Üsküdar Küplüce Aile Mezarlığı’nda bulunan mezarının yapımı da Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'nca üstlenmesi talep edildi.

Aynı şekilde vasiyetnamenin uygulanması işlemlerinin de derneğin avukatlarının yapması ifade edildi.

Dursunoğlu’nun 2 mirasçısı vasiyet olarak açıklanırken yer almadığı için 24 Aralık’ta ikinci bir celse daha düzenlenecek.

Vasiyetin açıklanmasıyla vasiler itirazda bulunmazlarsa mal varlığının dağıtımı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER