Elmestree House Estate Satışa Çıkarıldı

Highgrove şeklinde bilinen, Prince Charles'ın Gloucestershire evini çevreleyen 117 dönümlük gayrimenkul, 10.1 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Elmestree House Estate Satışa Çıkarıldı

1844 yılında Elizabethan tarzında inşa edilen Elmestree House Estate, 1949’dan beri ilk defa satışa sunuldu.

Londra merkezli emlak danışmanlık şirketi Strutt - Parker’dan Matthew Sudlow, konuya ilişkin açıklamasında “Elmestree gibi ailelere ait mülkler nadiren piyasaya çıkıyor ve bu mülk ayrıca çok özel. Mimari olarak Elmestree kadar dokunulmamış, birçok orijinal özelliğini korumaya devam eden bir ev bulmak oldukça zor” diye konuştu. 

Ev, heybetli ahşap çift ön kapılara, cam kubbeli geniş bir merpene, karmaşık kornişlere ve taş zemine sahip.

11 yatak odasının yer aldığı gayrimenkulün ayrıca müstakil 3 yatak odalı ek binası da evin arkasında; bitişik şekilde konumlanıyor.

Küçük bir göl ve 19. yüzyıldan kalma bahçeler konutun diğer ön plana çıkan özelliklerinden.

Mülkün bir diğer özelliği ise komşu evde kraliyet ailesinden Prens Charles’ın yaşıyor olması.

Prens, 1980 yılında evi satın aldı; 1981 yılında Diana ile evlendiğinde, çift, iki oğulları William ve Harry’yi büyüttükleri Highgrove Malikanesi’ne taşındı.

Andrew Morton’un Diana’yı anlattığı kitabında, genç prensesin buradaki konutu hiç sevmediği ve Kensington Sarayı’ndaki şehir hayatına yöneldiği ifade ediliyor.

Morton, Diana’nın arkadaşı aktör James Gilbey’den alıntı yaptı ve şu satırları yazdı: 

“Highgrove’dan hoşlanmıyor. Camilla’nın yolun hemen aşağısında yaşadığını hissediyor ve ev için ne kadar çaba sarf ederse etsin, asla orayı kendi evi gibi hissetmiyor.”

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER