Beylerbeyi'ndeki Tarihi Köşk Satışa Çıkarıldı

Neo-Osmanlı tarzında inşa edilmiş, ikinci derece tarihi eser olan İstanbul Beylerbeyi Yalıboyu'ndaki yalı satışa çıkarıldı. 13 odalı ve 9 banyolu yalının satış fiyatı 44 milyon 750 bin lira olarak belirlendi.

Beylerbeyi'ndeki Tarihi Köşk Satışa Çıkarıldı

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan ve Boğaz'a nazır yalılarıyla meşhur Beylerbeyi Yalıboyu semtini bilen bilir. Çoğu ünlünün ve iş insanının yatırım amaçlı ya da oturmak için aldığı evler, İstanbul Boğazı'nın en nezih lokasyonunda yer alır. 

Para Dergisi'nde yer alan habere göre; şu sıralar pandemi nedeniyle midir bilinmez, Beylerbeyi'nde çok sık satılık yalı ve köşke rastlanıyor. Bu yalılardan biri satılıyor. 

19. yüzyıl Neo-Osmanlı tarzında inşa edilmiş, ikinci derece tarihi eser olan köşk, 2014'te inşa edildiği dönemin mimarisine sadık kalınarak günümüz ihtiyaçlarına göre restore edilmiş. Kimin satışa çıkardığı gizleniyor. 

Satış fiyatı 44 milyon 750 bin lira olarak belirlendi. 929 metrekarelik brüt alana sahip olan yapıda; sauna, hamam, asansör, açık yüzde havuzu gibi alanlar bulunuyor.

Ahşap köşk 5 katlı. İçerisinde 13 oda ve 9 banyo var. Denize sıfır ve 15 Temmuz Şehirler Köprüsü'ne 2 dakikalık mesafede yer alıyor. 

RE/MAX Guide tarafından satışa çıkarılan yalı, yeni alıcısını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2021, 12:35
YORUM EKLE