Alarko Açıkladı: Alaton Ailesine Haciz Geldi

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından Alatonlar'a haciz geldi. Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş.'nin bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle, bu şirketlerin hissedarları Leyla Alaton ve Vedat Aksel Alaton'a haciz geldiği açıklandı. Açıklamayı ise Alarko Grubu yaptı.

Alarko Açıkladı: Alaton Ailesine Haciz Geldi

Borsazamanında'da yer alan habere göre, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Şirketimizle hiçbir hukuki bağı ve ortaklık ilişkisi bulunmayan Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Ticaret A.Ş.'nin bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle, bu şirketlerin hissedarları Leyla Alaton ve Vedat Aksel Alaton'un şirketimizdeki ortaklık payları ile her türlü hak ve alacaklarına ihtiyati haciz konulduğu bilgisi şirketimize ulaşmıştır. 

Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. ile Alarko Holding A.Ş. ve Alarko Topluluğu şirketleri arasında herhangi bir ortaklık ilişkisi veya benzeri bir hukuki ilişki bulunmamaktadır

Borcun miktarı konusunda bir açıklama ise yapılmadı. 

Alvimedica Sağlık Ekipmanları Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş, Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında 135 milyar lira tutarında destek sağlanacak ve 135 bin kişiye dolaylı yoldan istihdam sağlanması planlanan 23 proje kapsamında teşvik belgesi alan şirketlerden biriydi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 07:20
YORUM EKLE