banner53

Sedat Doğan: Emlak Konut'a ve SPK'ye İhtarname Çekilecek

Emlak Konut ile Riva ve Florya arazileri için imzalanan sözleşmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Galatasaray Kulübünün eski yöneticilerinden Sedat Doğan, "Önümüzdeki hafta bu karar alınmadığı takdirde Galatasaray'da belli insanlar size ihtarname çekecek. Sadece size değil, Emlak Konut'a ve SPK'ye de çekecekler. Müstafi durumdasınız" dedi.

Sedat Doğan: Emlak Konut'a ve SPK'ye İhtarname Çekilecek

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan olağan divan kurulu toplantısında Emlak Konut'la ilgili açıklamalar yaptı.

Hamamcıoğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in ciddiyetten uzak olduğunu ileri sürerek, "Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile yapılandırma anlaşması öncesinde Divan Kurulunu bilgilendirme ve istişare edilme tavsiyesine uyulmamıştır. Daha önce neden bu tavsiyeye uyulmadığı sorusuna Sayın Başkan, 'Divan tatildeydi.' cevabını vermiştir. Bu cevap ciddiyetle bağdaştırılamaz. Olağanüstü divanda kararlaştırılan Emlak Konut ile yaşanan sıkıntılı sürecin atlatılması için iki başkan arasında bir toplantı yapılması önerilmiş ve bu her iki başkan tarafından kabul görmüştür. Bir önceki başkan (Dursun Özbek) zamanında imzalanan Emlak Konut sözleşmesi ve sonrasında şimdiki başkan (Mustafa Cengiz) tarafından yürütülen süreç üst üste geldi. Bu toplantı, doğru bilgilerin paylaşılması, Emlak Konut'un fesih çalışmasına başlatmasını doğru yönetmek amacı ve yönetimimize destek olmak gayesiyle iki başkanın sadece Emlak Konuk krizini nasıl yönetilmesi gerektiğiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunması için organize edildi."

Galatasaray Kulübünün eski yöneticilerinden Sedat Doğan, Başkan Mustafa Cengiz'e, olağanüstü seçime gitmesini tavsiye etti.

Emlak Konut ile Riva ve Florya arazileri için imzalanan sözleşmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Doğan, "Galatasaray Başkanı olurken bu tüzüğü korumaya, Galatasaray'ın geleneklerini korumaya yemin ettiniz. Tüzüğü uygulayın ve ilk yönetim kurulu toplantısında seçim kararı alın. Almazsanız bunun şahsi sonuçları olur. Orada (Yönetim kurulu) benim sevdiğim can kardeşlerim var. Bunun parçası olmayın. Galatasaray, bu yönetimle bu işlerin içinden çıkamaz. Lütfen gereğini yapın ve tüzüğü uygulayın. Önümüzdeki hafta bu karar alınmadığı takdirde Galatasaray'da belli insanlar size ihtarname çekecek. Sadece size değil, Emlak Konut'a ve SPK'ye de çekecekler. Müstafi durumdasınız. İbra olmadınız ve hukuk yollarını kullanıyorsunuz. Hakkınız gibi görünebilir ama Galatasaray'da genel kurulun iradesinin üzerinde hiçbir irade olamaz. Siz tüzüğü uygulamak zorundasınız. Size bir ihtarname gelecek, durumunuz ve şahsi sorumluluğunuz olduğu hatırlatılacak. Aldığınız kararlar ve yaptıklarınız kadar yapmadıklarınızdan da sorumlusunuz. Galatasaray her açığa düştüğünde siz sorumlusunuz." şeklinde konuştu. 

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER