Emlak Konut'ta İnternetten İhale (e-İhale) Dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştiraki olan Emlak Konut, yepyeni bir sisteme imza attı. "Avantajlı fırsatlarla konut ve iş yeri satın almanın yeni adresi" sloganıyla tanıtılan "Emlak Konut GYO E-İhale"de satışa sunulan gayrimenkuller için "online" olarak teklif verilebilecek.

Emlak Konut'ta İnternetten İhale (e-İhale) Dönemi

"Online ihale sistemi"ne katılmak isteyenlerin öncelikle üye olmaları gerekiyor. Daha sonra teklif vermek istedikleri gayrimenkul için talep edilen teminat bedelinin yatırılması gerekiyor. Bu iki işlem sonrasında teklif veriliyor veya verilen teklif yükseltiliyor. İhaleyi kazananların Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'deki genel müdürlük binasına gidip satışı tamamlaması gerekiyor.  

Teminat Bedeli Yatırma

Teminatınızı;

EFT/Havale

Banka Şubeleri

İnternet bankacılığı Kurum Tahsilatları kısmından "Emlak Konut" seçerek yatırabilirsiniz.

Ödeme şekli:

-- İnternet bankacılığı

Aşağıda bulunan bankaların internet ve mobil şubelerinin “Kurum Tahsilatları” menüsünden Emlak Konut seçilerek ödeme yapılabilir.

-- Halkbank

-- Ziraat Bankası

-- Akbank

-- AlBaraka

-- Garanti BBVA

-- Yapı Kredi

-- Kredi kartı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin //onlineislemler.emlakkonut.com.tr/online/ adresinden kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

-- Banka şubeleri

Aşağıda bulunan bankaların tüm şubelerinde müşteri numarası verilerek gişeden ödeme yapılabilir. 

-- Vakıfbank

-- Halkbank

-- Ziraat Bankası

-- Akbank

--  AlBaraka

-- Garanti BBVA

-- Yapı Kredi

-- Havale-EFT işlemleri

Kozyatağı Ticari Şube - İstanbul IBAN: TR58 0001 5001 5800 7295 8848 41 (Ödeme işlemi yapılırken alıcı adı “Emlak Konut GYO A.Ş” olarak belirtilmeli. Açıklama kısmının başına mutlaka müşteri numarası yazılması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme açık hesapta bekler.)

Teminat işleyişi

-- Yatırılan teminat bedeli, toplam bakiye olarak sisteme ekleniyor.

-- İhaleye girebilmek için yatırılan teminat tutarının, girmek istenilen ihalenin belirlenen teminat tutarını sağlaması gerekiyor.

-- İhalenin kazanılması veya ihaleye yedek olunması durumunda; teminat bedeli tutarına, kazanılan ihalenin teminat bedeli tutarı kadar bloke konur. Bloke tutarı, ihaleyi kazanan kullanıcının ihaleyi kazandığı miktardan düşülerek kalan tutarı ödemesiyle sonuçlanır. İhale ilk sıradaki kullanıcının satın alımıyla sonlandığında yedek kullanıcının blokesi kaldırılır.

SİTEYE ULAŞMA İÇİN TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 09:32
YORUM EKLE