banner53

Emlak Konut Gelirini TOKİ ile Paylaşacak!

Emlak Konut, Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığı duyuruya göre, arsa satışlarından elde ettiği gelirden TOKİ'ye pay verecek. Kurum, arsa satışlarından elde ettiği gelirin yüzde 85'ini Toplu Konut İdaresine devredecek.

Emlak Konut Gelirini TOKİ ile Paylaşacak!

TOKİ ve Emlak Konut tarafından imzalanan protokol kapsamında TOKİ mülkiyetinde bulunan ve söz konusu protokol kapsamında değerlendirilmesi düşünülen taşınmazlar üzerinde Emlak Konut tarafından "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" yöntemi ile proje geliştirilmesine ve geliştirilecek proje gelirlerinin yüzde 85'inin TOKİ'e ve yüzde 15'inin Emlak Konut'a ait olarak pay edilmesine karar verildi.

KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Şirketimiz tarafından imzalanan protokol ile, TOKİ mülkiyetinde yer alan ve söz konusu protokol kapsamında değerlendirilmesi düşünülen taşınmazlar üzerinde, Şirketimiz tarafından "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" yöntemi ile proje geliştirilmesine ve geliştirilecek proje gelirlerinin yüzde 85'inin TOKİ'e ve yüzde 15'inin Emlak Konut'a ait olarak pay edilmesine karar verilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER