banner53

Emlak Konut 1 Haftada 3,5 Milyarlık Konut Sattı!

Kamu bankalarının konut kredisi destek paketinin açıklamasının ardından Emlak Konut'un başlattığı 2 yıl ödemesiz kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bir haftada 3.5 milyar lira değerinde 3 bin bağımsız bölüm satıldı. Talep yüksek olunca Emlak Konut projeleri dışında kalan projeler de kampanyaya dahil oluyor.

Emlak Konut 1 Haftada 3,5 Milyarlık Konut Sattı!

Konut sektörü hareketli günler geçiriyor. Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini yüzde 0.64’e kadar çekip, 1 yıl ödemesiz dönem başlatmasının ardından Emlak Konut GYO da 26 projesinde iki yıl ödemesiz ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası başlatmıştı.

Kampanya yoğun ilgi gördü, 100 binin üzerinde satış ofisi ziyareti yapıldı ve telefon alındı. Kampanya kapsamında 7 günde 3.5 milyar lira değerinde 3 bin bağımsız bölüm satıldı. Şimdi kampanya daha da büyüyor.

KAMPANYAYA KATILAN FİRMA SAYISI ARTIYOR

Geçtiğimiz haftasonu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüşen sektör temsilcileri, kampanyaya dahil olma taleplerini iletti.

Bakan Kurum, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve İnşaatçılar Derneği (İNDER) temsilcilerinin toplantıda bulunduklarını belirterek, “Kampanyaya dahil olmak istiyorlar. İsteyen istediği gibi dahil olabilir, engel bir durum yok” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER