Ebru Yaşar Adını Taşıyan Okulu Açacak

Diyarbakırlı iş adamı Necat Gülseven ile evli olan Sevilen Sanatçı Ebru Yaşar Gülseven, eşinin memleketinde okul yaptırmaya karar verdi. Sanatçı, öğrencilerin isteği üzerine Diyarbakır'da inşaatı bitmek üzere olan okulun açılışına katılacağı sözünü verdi.

Ebru Yaşar Adını Taşıyan Okulu Açacak


Yaklaşık bir buçuk yıl önce Necat Gülseven, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Valiliği arasında protokol imzalanmış, protokol imzalanmasının ardından 12 derslikli Ebru Yaşar Gülseven ve Necat Gülseven İlk-Ortokulu'nun yapımına başlanmıştı. Bu sürede Beritan Bülbül isimli 4. sınıf öğrencisi, Ebru Yaşar Gülseven'e yaptırdığı okul nedeniyle teşekkür mektubu göndermiş, Yaşar mektubu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

EBRU YAŞAR MİNİK HARANINI KIRMADI

Aynı öğrenci bu sefer Yaşar ile görüntülü görüşerek okulun açılışına davet etti. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak aracılığıyla sanatçıya ulaşan öğrencilerin davetini kırmayan Yaşar, okulun açılışına katılacağı sözünü verdi. 4 buçuk dönüm üzerine yaklaşık 6 ay önce temeli 12 derslikli okul yaklaşık 2 buçuk milyon liralık maliyetle önümüzdeki eğitim öğretim döneminde öğrencilerin hizmetine sunulacak. 

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Bismilli çocukların büyük bir heyecanla Ebru Yaşar Gülseven Necat Gülseven İlk-Ortaokulu'nun bitmesini beklediklerini söyledi. Ak, “Öğrencilerimizin talebiyle biz Selahaddin Eyyubi İlkokulu'muzun hemen yanı başında dört dönüm üzerine 12 derslikli okul yapmayı planladık. Yalnız yatırım programlarına bunu aldığımız zaman epey bir zaman alacağını iş ve işlemlerin takibiyle ilgili uzun bir süre alacağını ve bu anlamda hayırseverlerle irtibata geçtik. Bismilli Necat Gülseven ile irtibata geçtiğimizde bunun sanatçılarımızın, hayırseverlerimizin böyle bir kampanyaları olduklarını Bismil'e böyle bir ihtiyaç olduğunu, destekleri olacağını söyleyince onlar da memnuniyetle karşıladılar ve biz okulun 6 ay önce temelini attık. Şu an 12 derslik okulumuzun yapımı sonlara doğru gelmek üzere” dedi. 

EBRU YAŞAR ADINI TAŞIYAN OKULUN AÇILIŞINA KATILACAK

“Az önce de biz bu okulu Ebru Yaşar hanımla görüştük. Özellikle biz bu talebi çocuklarımızın ‘bize okul yaptıran, evimizin hemen yanında ortaokul yaptıran Ebru ablamızla konuşmak istiyoruz acaba görüntülü biz kendisiyle görüşsek bizimle görüşürler mi' dediler, biz de az önce görüntülü bağlandık. Kendisi öğrencilerimizle görüştü, çocuklarımız kendilerine teşekkür ettiler. Ebru hanım da çok mutlu kaldığını ve inşallah açılışta kendisinin de burada olacağını hem çocuklarımız Ebru hanımı davet ettiler hem de Ebru hanım da ‘ben de bu çocuklarımızın davetine icabet edeceğim. Biz de Bismil'imizde şu yavrularımızla, en kıymetlimizle bu çocuklarımızla buluşacağız. En kısa sürede bu okulumuzun açılışında onlarla birlikte olacağız' dedi. Ben Ebru Yaşar'a çok teşekkür ediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 05:14
YORUM EKLE