Moskova'nın Emlak Zengini Şirketleri Açıklandı

Moskova’da en fazla ticari emlak sahibi olan şirketler açıklandı. Knight Frank’ın verilerine göre, listenin başında, “Yevropeyskiy” alışveriş merkezinin de sahibi olan Kievskaya Ploşad şirketi geliyor. Türk şirketi ENKA listede altıncı sırada yer aldı.

Moskova'nın Emlak Zengini Şirketleri Açıklandı

Listede toplam emlak portföyleri en az 190 bin metrekare olan 15 şirket bulunuyor. Moskova’da toplam alanı 175 bin metrekare olan dokuz AVM’si bulunan ENKA, "emlak zengini şirketler" listesinde altıncı sırada.

2'İNCİ SIRADA AZERİ ASILLI İŞ ADAMI VAR

Moskova’da"Kievskaya Ploşad"ın ardından en fazla ticari emlak sahibi olan ikinci şirket, Vegas alışveriş merkezlerinin kontrol hisselerini elinde bulunduran Crocus Group. Bu grubun sahibi Azeri kökenli işadamı Aras Agalarov.

MEGA alışveriş merkezlerinin sahibi olan Ingka Centers (IKEA grubu) listenin üçüncü sırasında.

RUSYA'NIN EMLAK ZENGİNİ ŞİRKETLERİ

Listede ilk altıda yer alan şirketler ve sahip oldukları ticari emlakların toplam alanları şöyle:

--Kievskaya Ploşad: 1 milyon metrekare

--Crocus Group: 608 bin metrekare

--Ingka Centres: 546 bin metrekare

--Taşir: 470 bin metrekare

--TEN: 339 bin metrekare

--ENKA: 175 bin metrekare

Forbes dergisinin Rusya versiyonunun “2019 Emlak Kralları” listesine göre ise, Rusya’da en fazla ticari emlak sahibi olan kişilerin başında Zarah İliyev ve God Nisanov (1,56 milyar dolar) geliyor.

Stichting Ingka Foundation (IKEA grubu) ikinci (865 milyon dolar), Samvel Karapetyan, Taşir Grubu (670 milyon dolar) üçüncü sırada. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 05:09
YORUM EKLE