Milyarderler Hangi Şehirlerde Yaşıyor?

İngiliz Savills şirketi dünyanın en zengin insanlarının yaşadığı şehirleri ve bu şehirlerde kaç milyarder yaşadığını araştırdı. Buna göre ilk sıraya yerleşen şehir en fazla milyarderin yaşadığı New York oldu. New York'u sırasıyla Hong Kong, Moskova ve Pekin takip etti.

Milyarderler Hangi Şehirlerde Yaşıyor?

EN FAZLA MİLYARDER NEW YORK'TA

Star'da yer alan habere göre, İngiltere merkezli uluslararası emlak şirketi Savills´in yaptığı araştırmalara göre dünyada en fazla milyarderin yaşadığı kent ABD´nin New York kenti. ABD'nin en büyük kentlerinden New York´ta 85 milyarder yaşıyor. New York´ta yaşayan zenginlerin varlığı, kentteki emlak fiyatlarının son beş sene içerisinde yüzde 15 artmasına neden oldu.

KENTTEKİ ZENGİN SAYISI İLE KONUT FİYATLARI DOĞRU ORANTILI

Savills, dünyanın en büyük ve gelişmiş şehirleri arasında yaptığı araştırmada, gelir seviyesi yüksek insan sayısı ile lüks emlak fiyatları arasındaki bağlantıyı inceledi. Buna göre, bir kentte milyarder sayısı arttıkça o şehirdeki lüks emlak fiyatlarının arttığı belirlendi.

ASYA ÜLKELERİ LİSTENİN İLK SIRASINDA

Listede New York´tan sonra 2. sırayı 79 milyarder ile Hong Kong, 3. sırayı 71 milyarder ile Rusya´nın başkenti Moskova aldı. Listenin 4. sırasına ise Çin´in başkenti Pekin, toplam 61 milyarder ile yerleşti.

BERLİN'DE SADECE 7 MİLYARDER BULUNUYOR

Dünyada emlak fiyatlarının en pahalı olduğu yerleşim bölgesi de son beş senede emlak fiyatlarının yüzde 51 arttığı Hong Kong oldu. Dubai ise 15 milyarderle listenin son sıralarında yer buldu. Dubai´deki emlak fiyatlarının da son bir yıl içerisinde yüzde 13 oranında arttığı bildirildi.

Toplamda sadece yedi milyardere sahip Almanya´nın başkenti Berlin ve ABD´nin Miami kenti ise listenin sonunda yer buldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 07:44
YORUM EKLE