Galeries Lafayette Çin'de Üçüncü Mağazasını Açıyor

Fransa'nın tanınmış ve geleneksel büyük mağazalarından Galeries Lafayette'in, pandeminin etkilediği bu yıl içinde sadece kötü günler geçirdiği söylenemez. Adı geçen dev mağazanın durumunu, hiç değilse tüketimin pandemi günleri öncesine dönmeye başladığı Çin'deki yeni atılımının haberi kurtarıyor. Nitekim Galeries Lafayette Çin'deki yeni mağazasının kapılarını, yüksek potansiyel gösteren Guizhou eyaletinin başkenti Guiyang'da 2022'de açmaya hazırlanıyor.

Galeries Lafayette Çin'de Üçüncü Mağazasını Açıyor

2020 yılı, Fransız büyük mağazaları için kötü bir yıl oldu. Bu sonbaharda, salgının ikinci dalgasının gelmesiyle tanınmış büyük mağaza zincirleri, Fransa'da kapılarını en azından bir süre için birer birer kapatmak zorunda kaldı. Bu, yüzyılı aşmış geçmişlerinde ikinci kez vuku bulan bir olay. 
 
Üstelik büyük kentlerde ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Galeries Lafayette'i 1 milyar euroluk bir cirodan yoksun kılıyor. İşte böyle bir ortamda Çin'deki ekonomik canlanma ve mağazanın bu ülkedeki perspektifleri kapalı havada birden açan bir güneş etkisi yapıyor.

Çinlilerin artık bu mağazanın Paris'teki mekanına gelmeleri gerekmiyor. Yakında daha çok sayıda Çinli tüketici, bu mağazayı ülkesinde kalarak istediği gibi ziyaret edebilecek.

Çünkü Galeries Lafayette, Beijing ve Shanghai'dan sonra bir başka metropolde, bu kez ülkenin siyasal veya ekonomik başkenti olmayan ama yüksek bir potansiyel içeren Guiyang'da üçüncü mağazasını açıyor.  

YORUM EKLE