Dünyanın En Büyük Yatında 9.5 milyon Avroya Satılık Daireler!

Dünyanın en büyük yatı Somnio'da, 9.5 milyon avrodan başlayan fiyatlarla 39 daire satışa sunuldu. 220 metre uzunluğa sahip geminin 2024 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Dünyanın En Büyük Yatında 9.5 milyon Avroya Satılık Daireler!

Somnio adındaki yat, Abu Dabi kraliyet ailesine ait olan ve uzunluğuyla ön plana çıkan Azzam’dan 40 metre daha uzun şekilde yapılıyor.

Projeye, cilt bakım şirketi olan Private Formula International’ın kurucusu olan ve şu anda sürdürülebilir bir teknoloji grubu olan Somnio Global’ın yöneticiliğini üstlenen ABD’li milyoner Carl Le Souef öncü konumda.

Somnio, Latince’de rüya görmek anlamını taşıyor. Somnio’yu hem uzunluk hem de hacim açısından dünyanın en büyük yatı şeklinde nitelendiren proje yöneticileri bu ismin Somnio’yu tanımladıklarını vurguluyor. 

Somnio’daki dairelerin maliyeti yaklaşık 9.5 milyon avro kadar ve sahipleri toplu olarak senelik bir seyahat programını kararlaştıracak.

Yatta 10 bin şişe kapasiteli bir şarap mahzeni ve bir plaj kulübü bulunacak. 

Somnio’da sadece 39 daire alıcısına özel özenle seçilen destinasyonlardan meydana gelen ve hiç bitmeyen bir küresel güzergah sağlanıyor.

Yolcu gemileri, pandemiyle beraber 2020 Mart'ta tamamen kapandı. Gemiler uluslararası güzergahlar için daha yeni yelken açıyor. 

Sözcü

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 15:00
YORUM EKLE