banner53

Amazon ABD'de Kendi Hava Alanını İnşa Ediyor

1 trilyon dolara dayanan piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon, kendi hava alanını inşa etmek için kolları sıvadı.

Amazon ABD'de Kendi Hava Alanını İnşa Ediyor

AMAZON CEO'AU JEFF BAZOS İNŞAATIN STARTINI KENDİ VERİ

ABD'nin Kentucky eyaletindeki Cincinati kentine inşa edilecek olan havalimanının temel atma törenine katılan Amazon CEO'su Jeff Bezos, 1.5 milyar dolara mal olması beklenen havalanının inşaati için ‘start'ı da kendi elleriyle verdi. İş makinesinin direksiyonuna geçip, sembolik olarak inşaat çalışmalarını başlattı.

Kendisi tarafından gerçekleştirilen bu sembolik temel atma töreninin Twitter üzerinden de paylaşan Bezos, şunları söyledi: “Paketlerinizi daha hızlı alabilmeniz için yeni hava merkezimize 1.5 milyar dolar yatırım yapıyoruz. 3 milyon metrekare büyüklüğünde olacak ve 2 bin kişiye iş yaratacak.”

KİŞİSEL SERVETİ 150 MİLYAR DOLAR

150 milyar doları aşan kişisel servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, "Müşterilerimize daha hızlı paketler sunmamızı sağlayacak olan bu hub, Amazon Prime'da teslim sürelerini iki günden bir güne indirecek” dedi.

E-ticaretteki maliyetlerini azaltmak için teslimat sürelerini hızlandırmaya odaklanan Amazon,2017 yılında Cincinnati (Northern Kentucky) Uluslararası Havaalanı'ndan 900 dönümlük mülk için 50 yıllık bir kira sözleşmesini yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER