banner53

​Almanya’da Otele Dönüştürülen Hapishane Büyük İlgi Görüyor

Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Fürstenau şehrinde bulunan hapishane Mayıs 2019’da otel olarak hizmete açıldı. Yeni evliler de dahil olmak üzere birçok ziyaretçi, otelin eski hapishane hücrelerinde gönüllü olarak konakladı.

​Almanya’da Otele Dönüştürülen Hapishane Büyük İlgi Görüyor

Alman haber ajansı DPA’ya göre 2015'ten bu yana eski cezaevini restore etmek için çalışan Arkeoloji ve Şehir Tarihi Çalışma Grubu başkanı Werner Pries, hiç reklam verilmeden Ekim ayından bu yana 140 kişinin burada konakladığını bildirdi.

Hücrelerde yer alan 90 x 200 cm ölçülerindeki yatak yüksek düzeyde konfor sunarken, tüm ziyaretçilere kaldıkları süre boyunca giymeleri için siyah ve beyaz çizgili hapishane kıyafetleri veriliyor.

Arkeoloji ve Şehir Tarihi Çalışma Grubu, ziyaretçilere zincirle bağlama ve otele açık bir araba ile getirilme seçeneği sunmayı planlıyor.

Grubun üyelerinden Guenter Sponheuer, Fürstenau Hapishanesi’nin 1720’de inşa edildiğini dile getirerek, hapishanenin 1883’te idam edilen bir katil ve bir at hırsızı dahil olmak üzere birçok mahkuma ev sahipliği yaptığını belirtti.

Hücrelerin 6’sı konuk odalarına dönüştürülmüş, 2’si ise orijinal durumda bırakılmış hapishanede, gecede 45 euro (50 dolar) veya daha uzun bir konaklama için 37 euro karşılığında kalınabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER