Yapı Kullanım İzin Belgesi için Elektrik Şarj Ünitesi Şartı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Başkentte temiz bir hava solunacak, su israfının önüne geçilecek ve bu sayede de doğal kaynaklarımız korunacak." ifadelerini kullandı.

Yapı Kullanım İzin Belgesi için Elektrik Şarj Ünitesi Şartı

SİTELERE YAPI KULLANIM İZNİNDE ELEKTRİK ŞARJ ÜNİTESİ AŞRTI

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yavaş, başkentte yapı kullanma izin belgesi verilmesi şartı olarak konut sitelerinde elektrikli araçlar için şarj ünitesi kurulması ve yağmur suyu toplama havuzları yapılmasını özendireceklerini bildirdi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mansur Yavaş, proje sayesinde hem başkent ekonomisinin hem de ülke ekonomisinin kazanacağını ifade etti.

Yavaş, artan araç yoğunluğunun neden olduğu hava kirliliğinin önüne geçmek için acil önlemler alınması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

SUYUN İSRAF EDİLMEDEN KULLANIMI

"Küresel ısınmayla en önemli doğal kaynaklarımızdan olan suyun israf edilmeden tüketimi çok büyük önem arz etmektedir. Hem doğal kaynakların verimli kullanılmasıyla ülkemizin ve Ankaralı vatandaşlarımızın ekonomisine katkıda bulunmak hem de taşıtların sebebiyet verdiği hava kirliliğine karşı elektrikli araç kullanımını bir nebze olsun desteklemeyi amaçlıyoruz. Başkentte temiz bir hava solunacak, su israfının önüne geçilecek ve bu sayede de doğal kaynaklarımız korunacak."

Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, doğal kaynakların kullanımını özendirecek çevreci projenin Ankara'da bir an önce yaygınlaştırılması için çalışacaklarını vurguladı.

Açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yer alan konut sitelerinde elektrikli araçların şarj edilebileceği bir sistem kurulmadan ve uygun büyüklükte sulama amaçlı yağmur suyu toplama deposu yapılmadan yapı kullanma izin belgesi verilmemesi, ayrıca mevcut sitelerde de bu uygulamanın teşvik edilmesi konusunda çalışmaların hızlandırıldığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 08:21

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER