banner53

Osmangazi'de 80 Metruk Bina Yıkıldı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "halkın can ve mal güvenliği açısından metruk binaların oluşturduğu tehlikeleri bertaraf etmek için 2019 yılında şuana kadar 80 metruk binayı yıktık. Bu sayı önümüzdeki günlerde daha da artacaktır."

Osmangazi'de 80 Metruk Bina Yıkıldı

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, halkın can güvenliğini tehdit etmesi ve madde bağımlılarının mesken tutması sebebiyle şikayetlere konu olan Hüdavendigâr Mahallesi 12. Sokak'ta bulunan 2 katlı metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi. İş makinesi ile gerçekleştirilen yıkımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Son yıkılan bina ile birlikte Osmangazi Belediyesi'nin 2019 yılında yıkmış olduğu metruk bina sayısı 80'e ulaştı. Belediye yetkilileri ilçedeki metruk binaların yıkımına devam edeceklerini ifade etti. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, metruk binaların yıkılması için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, “Belediye olarak, kent merkezini oluşturan ilçemiz genelinde, halkın can ve mal güvenliği açısından metruk binaların oluşturduğu tehlikelerden kaynaklı şikayetler alıyoruz. Bu meselenin çözümü için muhtarlarımız ve mahalle sâkinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. 2019 yılında şuana kadar 80 metruk binayı yıktık. Bu sayı önümüzdeki günlerde daha da artacaktır” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER