banner53

Murat Kurum: İstanbul'u Kimsenin İnsafına Bırakmayız!

Riva projesi ve Haliç'teki kirliliğe ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakan Bakan Murat Kurum, " Kimsenin insafına ne Haliç'i ne Riva'yı ne de İstanbul'umuzu bırakırız. İBB Başkanı'nı da bu noktada göreve davet ediyoruz. Mevcutta arıtma tesisi yapılmış ve Başkana teslim edilmiş. Onun görevi o arıtma tesisini işletmek." dedi.

Murat Kurum: İstanbul'u Kimsenin İnsafına Bırakmayız!

KİMSENİN İNSAFINA NE HALİÇ'İ NE RİVA'YI NE DE İSTANBUL'UMUZU BIRAKIRIZ

Biz, çevre haftasını birçok etkinlik ve proje ile kutluyoruz. 2 gün önce Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 10 yeni millet bahçesi açıldı. Diğer taraftan ülkemizde düzenli depolama, atık su arıtma tesisleriyle ilgili 2023 yılı hedeflerimiz var.

Riva'da yaptığımız incelemelerde 4 ayrı arıtma tesisi ve bölge üzerindeki fabrikalarda 37 ayrı noktada denetim yaptık. Buradaki kirliliğin de yüzde 70'inin yakınının da arıtma tesislerinden by-pass edilen sulardan kaynaklandığını gördük ve 4 ayrı firmaya cezalar kestik.

Şimdi çevre haftasında dünyanın çevreyi doğayı korumak üzere birçok proje geliştirdiği süreçte biz çevreye ilişkin her türlü vatandaşı ilgilendiren işe gideriz. Vatandaşımız adına bakarız. Bundan önce de yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Kimsenin insafına ne Haliç'i ne Riva'yı ne de İstanbul'umuzu bırakırız. 17 milyon İstanbulluyu ilgilendiren çevre projelerini takip ediyoruz. İBB Başkanı'nı da bu noktada göreve davet ediyoruz.

Mevcutta arıtma tesisi yapılmış ve Başkana teslim edilmiş. Onun görevi o arıtma tesisini işletmek. Sorumluluğunu yerine getirsin, sorumluluğun yerine getirilmediği durumda da biz bakanlık olarak cezai işlemi yapmakta mükellefiz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER