KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesine Nasıl Başvurulur?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından İstanbul'da hayata geçirilecek sosyal konut projesinde yeni detaylar belli oldu. İBB, 149 konut ve 9 ticari birimden oluşan “KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler” projesi ile bir ilke imza atacak.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesine Nasıl Başvurulur?

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evleri Başvuru Şartları

Projenin tüm detayları 31 Mayıs Pazartesi günü temel atma töreninde açıklanacak ve ön talepler alınmaya başlanacak.

Projeye başvurmak için başvuru sahibinin T.C vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması, en az son bir yıldır İstanbul’da ikamet etmesi ve daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması şartları bulunuyor.

Ayrıcalıklı gruplarda; şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 oranında engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları için bu şart aranmayacak.

Projeye başvurular, 31 Mayıs ve 14 Haziran saat 17.00 tarihleri arasında online olarak alınacak. Katılım bedeli, yine internet üzerinden kredi kartı veya havale/EFT ile ödenebilecek.

Sağlık Çalışanlarına Ayrıcalık

Yeni dönemde temeli atılan Silivri 4. Etap ve KİPTAŞ İzmit Çınar Evler sosyal konut projelerinde olduğu gibi salgın döneminde yoğun emek sarf eden, gece gündüz demeden görev yapan sağlık çalışanları yine unutulmadı ve ayrıcalıklı grup kategorisine alındı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 04:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saliha Emen
Saliha Emen - 2 hafta Önce

Sitenizden en iyi şekilde faydalanmak istiyorum

Ayhan çakmak
Ayhan çakmak - 2 hafta Önce

Yüzde atmışüç engelli raporum var kirada oturuyorum şartlarınız inşAllah iyi ise katılmak istiyorum

güner türkan
güner türkan - 2 hafta Önce

yüzde 82 engelliyim çokk eski bi ende yaşıyorum. sizden ev almak istiyorum. çokkk