KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi Kura Sonuçları Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesi konut hak sahipleri yapılan törenle belirlendi.

Kura törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İBB Sözcüsü Murat Ongun da katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımcılara ve organizasyon sahiplerine teşekkür etti. İmamoğlu söz konusu proje ile hedeflerini de açıkladı.

İmamoğlu, "İstanbul'da arsa stoku konusunda bazı gerçekler var. Bunları iyi değerlendirmek ve bu kotadan yürüyerek İstanbul'un geleceğine güzel yaşam alanları hazırlamakla sorumluyuz.

Bazen gerekiyorsa bugünün maliyetlerine göre hesap yapmak zorundayız. Gönlümüz ihtiyacı olan kişilere en uygun şekilde ev sahibi olma imkanı sunmak ister ancak bazı gerçekler de var. 

Bu bakımdan KİPTAŞ'taki tüm arkadaşlarımın cesaretini biliyorum. Bunu biraz daha arttırın, biz hepinizin yanınızdayız. 149 daireye 40 bin kişi başvuruda bulunuyorsa ihtiyaç çok demek ki.

Maliyet konusunda da cesur olun. KİPTAŞ'a olan güveni biliyoruz biraz daha maliyetler yüksek olsa da insanlar yine de başvuruda bulunacaktır. İstanbul'un sosyal konut ihtiyacına çok yoğun bir şekilde karşılık verebiliriz" dedi.

Kura sonuç listeleri akşam saatlerinde KİPTAŞ internet sitesi üzerinden ilan edilecek. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 07:42
YORUM EKLE