Ekrem İmamoğlu: Topkapı İETT Garajı Afet Toplanma Alanı Olacak!

Topkapı Pazartekke’de yer alan tarihi İETT garaj alanı zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacaktı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda söz konusu alanın parkın yanı sıra afet toplanma alanı olacağını duyurdu.

Ekrem İmamoğlu: Topkapı İETT Garajı Afet Toplanma Alanı Olacak!

Sözcü'de yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Topkapı Pazartekke’de yer alan tarihi İETT garaj alanının imar planlarını 14 Eylül’de oy birliğiyle değiştirdi. Yeni değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacaktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda söz konusu alanın parkın yanı sıra afet toplanma alanı olacağını duyurdu.

Topkapı’daki İETT garajı arazisi, 2011'de yapılan imar planlarında ticaret alanı iken 2016'da mülkiyeti İBB’ye geçti ve 2017'de yapılan değişiklik ile arazi, altı otopark üzeri ise yurt yapılmasına olanak sağlayacak şekilde ‘Sosyal Kültürel Tesis’ alanı olarak tanımlandı.

İBB Meclisi’nin Eylül toplantısında yeniden gündeme gelen arazinin imar planları bir kez daha değiştirildi. İETT’nin 50 yıldan fazla zamandır garaj olarak kullandığı, 17 bin 567 metrekarelik arazinin imar planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark üstü ise park alanı olarak düzenlenecek.

YORUM EKLE