Ekrem İmamoğlu Bodrum'dan 14 Milyona Villa Aldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ikinci kez Bodrum tatiline çıkması ve İstanbul'da yaşanan su taşkını sonrası şehirde olmayışı tepki topladı. İmamoğlu'nun Gümüşlük'te 14 milyon liraya villa satın aldığı iddia edildi. 

Ekrem İmamoğlu Bodrum'dan 14 Milyona Villa Aldı!

İMAMOĞLU BODRUM GÜMÜŞLÜK'TE VİLLA ALDI

Yeniasir'da yer alan habere göre, İstanbul'un önceki gün sel felaketini yaşadığı saatlerde Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yaptığı ortaya çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Bodrum Gümüşlük'ten 2.5 milyon dolara villa satın aldığı iddia edildi.

Ekrem İmamoğlu, başkan olduktan sonra bu ilçedeki gayrimenkullerine 14 milyonluk yeni bir villa daha ekledi. Gümüşlük sakinlerinden alınan bilgiye göre, bölgede zaten lüks bir evi bulunan İmamoğlu, şimdi de ultra lüks bir villa satın aldı. Seçimlerin hemen ardından Bodrum'a gelen ve mavi tura çıkan İmamoğlu, önce fiyatı 1.5 milyon Euro olan Pera Gümüşlük'ten bir villa baktı. 

2,5 MİLYON DOLAR ÖDEDİ

Villayı kalabalık bir ortamda olduğu gerekçesiyle beğenmeyen İmamoğlu, iddiaya göre bu gelişinde de, Gümüşlük'ün Koyunbaba mevkiinden piyasa değeri 2.5 milyon dolar olan, Günsan İnşaat'ın yaptığı 6 lüks villadan birini satın aldı. İmamoğlu'nun satın aldığı öne sürülen villa tamamlanmak üzere ve kullanım alanı 250 metrekare. Denize hakim bir yarımada üzerinde bulunan villanın, daha sonra muhtemel yapılaşmalarla önünün kapanma ihtimali bulunmuyor. Villanın kendine ait birde sahili bulunuyor.

GÜMÜŞLÜK SAKİNLERİ TEPKİLİ

İmamoğlu'nun sık sık Bodrum'a geldiğini belirten bölge sakinleri, "Tatil zamanı mı? İstanbul'da felaket yaşandığı gün bile Bodrum'da olması hoş değil öğrendik ki, Ortakent Yahşi'deki evine gelmiş, İstanbul'da millet selle boğuşurken kendisi tekne ile denize açılmış Koyunbaba'da villalardan birini de 2.5 milyon dolara satın almış. Hani İstanbul için çok çalışacaktı" diyerek tepkilerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER